Resultats Eleccions al Parlament 2012
2012
 
PartitsVots%Escons
CiU1.112.34130,6850
ERC-Cat Sí496.29213,6821
PSC523.33314,4320
P.P.471.19712,9919
ICV-EUiA358.8579,8913
C´s274.9257,589
CUP-Alternativa d´Esquerres126.2193,483
PxC60.1421,650
SI46.6081,280
Eb27.8740,760
PACMA20.7770,570
PIRATA.CAT17.9420,490
UPyD14.5520,40
FARTS.cat11.6750,320
VD5.9360,160
U.C.E.2.5020,060
PRE-IR8150,020
SiR33200
Escrutat100%
Escons totals135
Vots comptabilitzats:3.657.45069,56%
Abstencions:1.600.51030,44%
Vots nuls:32.2320,88%
Vots en blanc:52.8991,45%
2010
 
PartitsVots%Escons
CiU1.198.01038,4762
PSC-PSOE570.36118,3228
P.P.384.01912,3318
ICV-EUiA229.9857,3910
ERC/ESQUERRA218.046710
SI102.1973,284
C´s105.8273,43
PxC75.3212,420
RI.cat39.9221,280
Eb-CenB18.6280,60
EV-GVE15.4580,50
PACMA-ANIMALISTA13.8580,450
DES DE BAIX7.1690,230
CORI6.9820,220
PIRATA.CAT6.4890,210
UPyD5.2930,170
PDLPEA3.1980,10
PCPC2.9420,090
ALTERNATIVA DE GOVERN2.1870,070
PFiV2.0750,070
PUM+J1.9680,060
P.O.S.I.1.8340,060
FE de las JONS1.7810,060
PRE-IR1.5420,050
PCAS1.0530,030
UCE8780,030
PH8520,030
PDR.CAT8130,030
M.S.R.7780,020
GN7020,020
GLBTH/TSI4990,020
PxCat3120,010
CDS2160,010
BLOC.S.C.1870,010
PAR9700
SAIN8200
ALS5400
P.J.P.4700
DW4400
Escrutat100%
Escons totals135
Vots comptabilitzats:3.135.76459,95%
Abstencions:2.095.12240,05%
Vots nuls:21.7270,69%
Vots en blanc:92.3312,94%
Barcelona
PartitsVots%Escons
CiU762.62828,0526
PSC418.84715,414
P.P.361.58113,312
ERC-Cat Sí345.58612,7112
ICV-EUiA303.01311,1410
C´s229.7258,458
CUP-ALTERNATIVA D´ESQUERRES92.6213,43
PxC51.4491,890
SI32.1411,180
Eb22.4040,820
PACMA16.4020,60
PIRATA.CAT14.9800,550
UPyD12.1060,440
FARTS.cat9.1670,330
VD5.9360,210
U.C.E.1.9270,070
Escrutat100%
Escons totals85
Vots comptabilitzats:2.741.14869,89%
Abstencions:1.180.80430,11%
Vots nuls:22.6000,82%
Vots en blanc:38.0351,39%
Girona
PartitsVots%Escons
CiU147.82742,989
Esquerra-Cat Sí61.02017,743
PSC34.56710,052
P.P.32.9129,562
ICV-EUiA20.3175,91
CUP-Alternativa d´Esquerres14.5024,210
C´s12.3253,580
SI5.9861,740
PxC3.3780,980
Eb1.9570,560
PACMA1.5780,450
PIRATA.CAT1.1330,320
FARTS.cat7110,20
UPyD6960,20
PRE-IR5170,150
U.C.E.2010,050
Escrutat100%
Escons totals17
Vots comptabilitzats:346.70870,71%
Abstencions:143.63829,29%
Vots nuls:2.7660,8%
Vots en blanc:4.3151,24%
Lleida
PartitsVots%Escons
CiU88.63643,058
ERC-Cat Sí35.83317,43
PP23.26911,32
PSC21.46610,421
ICV-EUiA11.0795,381
C´s6.8773,340
CUP-Alternativa d´Esquerres6.2893,050
SI3.0191,460
Eb1.4080,680
PxC1.2210,590
PACMA7440,360
PIRATA.CAT6340,30
FARTS.cat4760,230
UPyD3900,180
PRE-IR2980,140
U.C.E.890,040
Escrutat100%
Escons totals15
Vots comptabilitzats:208.22869,28%
Abstencions:92.31230,72%
Vots nuls:2.3451,13%
Vots en blanc:4.1552%
Tarragona
PartitsVots%Escons
CiU113.25031,737
ERC-Cat Sí53.85315,093
P.P.53.43514,973
PSC48.45313,573
C´s25.9987,281
ICV-EUiA24.4486,851
CUP-Alternativa d´Esquerres12.8073,580
S.I.5.4621,530
PxC4.0941,140
Eb2.1050,580
PACMA2.0530,570
UPyD1.3600,380
FARTS.cat1.3210,370
PIRATA.CAT1.1950,330
SiR3320,090
U.C.E.2850,070
Escrutat100%
Escons totals18
Vots comptabilitzats:361.36666,29%
Abstencions:183.75633,71%
Vots nuls:4.5211,25%
Vots en blanc:6.3941,77%
Municipis Eleccions al Parlament 2012

Carme Forcadell i Núria de Gispert, passant revista als Mossos d'Esquadra | Adrià Costa
Pere Gendrau | 22 comentaris
01/01/1970
La constitució del Parlament, en cinc claus | 18 mesos, un any o noves eleccions dibuixen els possibles horitzons de la nova cambra | Carme Forcadell encarna el paper de la nova societat civil independentista | La declaració de sobirania i la investidura, reptes més immediats
Forcadell, poc després del seu primer discurs com a presidenta | Adrià Costa
Pere Gendrau | 1 comentari
01/01/1970
Inés Arrimadas ironitza que la presidenta "no ha decebut" i qüestiona que sigui la persona més "adequada" | Junts pel Sí reivindica la "imparcialitat" de Forcadell | Antonio Baños celebra que la nova presidenta hagi estat "prou clara" definint el paper de la cambra en aquesta legislatura de "mandat constituent"
Els diputats de la CUP, abans de la sessió de constitució del Parlament | Adrià Costa
Pere Gendrau | 33 comentaris
01/01/1970
Antonio Baños confia que el text que s'està abordant amb Junts pel Sí "deixi ben paleses les intencions de la majoria independentista"
Punys alçats al Parlament | Adrià Costa
Carme Forcadell amb Núria de Gispert, la seva predecessora | Adrià Costa
Pere Gendrau | 36 comentaris
01/01/1970
La nova presidenta de la cambra insta a què el “llegat” de la legislatura sigui “la creació d’un marc jurídic propi” | Visiblement emocionada, l’expresidenta de l’ANC assumeix el “compromís” de garantir que tots els grups s’expressin “de manera equànime i justa”
Carme Forcadell, nova presidenta del Parlament | Adrià Costa
Pere Gendrau | 2 comentaris
01/01/1970
L'expresidenta de l'ANC, proposada per Junts pel Sí, ha rebut el suport del seu grup, de la CUP i de cinc diputats més | Tots els membres de l’hemicicle, excepte els de Ciutadans i del PP, han aplaudit | Lluís Corominas i José M. Espejo-Saavedra, escollits vicepresidents
Julià de Jòdar, presidint la sessió al Parlament | Adrià Costa
Pere Gendrau | 4 comentaris
01/01/1970
El diputat de la CUP denuncia l’actual Constitució espanyola perquè no va sorgir d’un procés “popular” | Assegura que Catalunya ja no és “l’alternativa” per reformar l’Estat sinó una “alteritat que no està restringida a la utopia o al record”
Vídeo: constitució del Parlament de l'XI legislatura
01/01/1970
Carme Forcadell serà la nova presidenta | Independendistes i unionistes es dividiran físicament a l'hemicicle | La cambra catalana reinicia l'activitat sense haver tancat el debat sobre la investidura
Pere Gendrau | 11 comentaris
01/01/1970
La cambra estarà presidida per Carme Forcadell, una figura fins ara independent tot i la seva relació amb ERC | La vicepresidència del diputat de Ciutadans José María Espejo-Saavedra pot fer que per primer cop es dirigeixi una sessió en castellà | El president de la Generalitat s'ubicarà inicialment a la banda esquerra de l'hemicicle, un possible presagi dels nou temps
01/01/1970
El cap de llista de la CUP assegura que les converses amb Junts pel Sí continuen obertes i que abans de parlar del "qui" cal debatre sobre "el pla de xoc social, la ruptura i el procés constituent"
01/01/1970
El pols entre el president de l'entitat i un sector més catalanista va ser molt dur
01/01/1970
Rebutja la resolució que obliga la Corporació Catalana de Mitjans Audiovisuals a fer compensacions per la retransmissió de la Via Lliure
01/01/1970
En la fotografia es pot veure el pas del punter i diversos pilars dels castellers
El vídeo definitiu de la Via Lliure a la República Catalana
01/01/1970
"Ara és l'hora" recopila les millors imatges de la mobilització de la Meridiana
01/01/1970
La candidatura encapçalada per Lluís Rabell assenyala que els integrants de la seva llista ja tenen plena l'agenda aquest diumenge | Afegeix que hi ha "actes de suficient relleu perquè puguin ser retransmesos"
01/01/1970
La formació unionista accepta l'oferta d'un espai per aquest diumenge a la tarda
01/01/1970
Els populars volen negociar amb els mitjans i la resta de partits quin programa s'hauria de fer perquè no estan d'acord amb les entrevistes que ha previst la Corporació
01/01/1970
La Corporació argumenta que la competència per determinar els continguts informatius "és dels mitjans i no dels partits"
01/01/1970
Els socialistes creuen que l'ens no pot decidir "unilateralment" la compensació que fixa la Junta Electoral Central
El 3 de 10 amb folre i manilles dels Minyons a la Diada de la Nova Atenes del 2015. | Minyons
01/01/1970
La segona edició de l'actuació, organitzada pels malves, se celebrarà l'1 d'octubre | La colla terrassenca ha presentat el seu calendari per la primera meitat de la temporada
Captura de l'aplicació. | LaSoca.cat
01/01/1970
LaSoca.cat vol incorporar tot tipus de funcionalitats per a les colles, des de crear les pinyes fins a enviar missatges als castellers de la colla
El rector de la URV, Josep Anton Ferré, amb el president de la Colla Vella, Joan Ibarra. | CVXV
01/01/1970
La Càtedra URV per a l'estudi del fet casteller vol crear una eina interdisciplinària de debat, reflexió, divulgació i recerca històrica i social
El castell conjunt al Gran Concert per les Persones Refugiades, l'11 de febrer. | Anna Achon/Casa Nostra Casa Vostra
01/01/1970
L'expresident dels Minyons de Terrassa, Cesc Poch, explica com es va gestar el castell conjunt de les quatre colles al Gran Concert per les Persones Refugiades
Xavi Usarralde, cap de colla, i David Carruesco, president dels Xics de Granollers | Xics de Granollers
01/01/1970
Per la seva banda, Xavi Usarralde és el nou cap de colla | Els Xics faran 25 actuacions durant el 2017
El 7 de 7 dels Castellers de Terrassa a Esparreguera. | CdT
01/01/1970
La colla blauturquesa va portar unes 150 camises a plaça
L'actuació a l'antiga ha permès veure fins a cinc castells alhora. | Twitter @cultupopularbcn
01/01/1970
Els Castellers de Barcelona descarreguen per cinquena temporada el 4 de 8 més matiner | S'han vist una desena de castells de set i mig, quatre de set i tres de sis en menys de 45 minuts de diada
La diada castellera de Santa Eulàlia de Barcelona comptarà amb les sis colles locals. | Birreiros
01/01/1970
La diada de Santa Eulàlia de Barcelona, la d'Esparreguera i el concert per les persones refugiades al Palau Sant Jordi, les tres diades del cap de setmana | Tres colles ja han fet castells de set pisos aquest 2017
La plaça central d'Ostrava, a la República Txeca. | Petr Šmerkl/Wikipedia
01/01/1970
Formaran part de l'Aplec Internacional Adifolk, que se celebrarà coincidint amb el "Festival in the Streets" d'Ostrava, la tercera ciutat del país, el 30 de juny i l'1 de juliol
La casa Jacint Bosch, el local dels Minyons de Terrassa. | Enfo/Wikimedia Commons
01/01/1970
Els malves ho han anunciat aquest diumenge, en què també han participat en un acte per la rebuda de refugiats | La colla va aprovar aquest dissabte la nova junta directiva
01/01/1970
Al vídeo, titulat "#FemHo", s'alternen imatges d'actuacions castelleres, amb seqüències de situacions íntimes.
El youtuber Wismichu explota contra Álvaro Ojeda | Youtube
01/01/1970
El treballador d'OK Diario va portar als jutjats a Wismichu per amenaces
Javi Gracia i el seu traductor en un entrenament | Rubin Kazan
01/01/1970
L'home va traduir les indicacions de Javi Gracia a un ritme frenètic
L'ex-president respon a les mostres d'afecte dels ciutadans | Twitter
01/01/1970
L'ex-president dels Estats Units intenta fer vida normal després de la seva sortida de la Casablanca
Molins i Ruiz en el programa El Penalti d'ETV | El Penalti
01/01/1970
Volen que es retirin els títols guanyats pel club blanc entre el 1903 i el 1909
La graella ha d'estar ben calenta | Pxabay
01/01/1970
El xef d'una de les millors braseries de Wall Street els descriu
El conductor d'una furgoneta increpa una ciclista amb comentaris masclistes | Twitter
01/01/1970
Aquest és el dubte que es planteja el diari "The Sun"
El tauró assetjant la seva presa | Youtube
01/01/1970
L'animal assetjava la seva presa en una platja d'Austràlia
Malena Costa, en el seu primer embaràs, l'any passat | @malenacosta7
01/01/1970
La notícia l'obliga a posposar un altre cop la boda amb Mario Suárez
Indonèsia i Malàisia, els principals productors de palma | OCU
01/01/1970
És saludable? Es pot consumir? Per què és l'oli més utilitzat del món?
WhatsApp permetrà canviar l'estat introduïnt-hi vídeos, gifs i fotos efímeres.
01/01/1970
La nova actualització de l'aplicació incorporarà una pestanya per compartir imatges o textos efímers, a l'estil de l'opció que ja ha introduït Instagram
Isaac Meler
Juanma Peláez
01/01/1970
Divendres, 17 de febrer de 2017
Adrià Costa
01/01/1970
Dissabte, 18 de febrer de 2017
Sofia Cabanes
Adrià Costa
01/01/1970
Dissabte, 11 de febrer de 2017
Juanma Peláez
Adrià Costa
01/01/1970
Dilluns, 6 de febrer de 2017
Josep M. Montaner
01/01/1970
Dilluns, 6 de febrer de 2017
Juanma Peláez
Adrià Costa
01/01/1970
Dissabte, 28 de gener de 2017
Josep M. Montaner
01/01/1970
Divendres, 27 de gener de 2017
Selecció Catalana de Raquetes de Neu a la Ciaspoladalpina | FEEC
01/01/1970
Eduard Hernández i Sílvia Leal finalitzen primers
Podi femení, amb victòria de Núria Picas | TransGranCanaria
01/01/1970
Els dos atletes catalans lideren la cursa de 42 quilòmetres a l'entorn de l'illa
Kilian Jornet arribant a la meta del Campionat del Món d'esquí de muntanya | ISMF Press Office
01/01/1970
El català aconsegueix el segon lloc a la categoria d'Individual, mentre que Oriol Cardona també puja al podi en promesa | Mireia Miró i Clàudia Galicia aconsegueixen la sisena i setena posició
Vistes del Trailsacabra | Trailsacabra
01/01/1970
La cursa es podrà disputar individual o per equips el proper 1 d'octubre
Una de les participants de la Dark Polar Race | Dark Polar Race/Oriol Batista
01/01/1970
La prova es disputarà a la Molina el proper 11 de març
Un participant a la Pyrenee Stage Run | SUMMIT
01/01/1970
Els experts faran un seguiment d'alguns corredors abans i després de la cursa
Copa Catalana de Raquetes de Neu en el marc de l'ERR-Puigmal | FEEC
01/01/1970
Marc Traserra i Laia Aguilar guanyen la cursa organitzada pel Centre Muntanyenc Sant Llorenç de Terrassa
Una de les participants de la Dark Polar Race | Dark Polar Race/Oriol Batista
01/01/1970
Diversos participants de la prova expliquen què comporta córrer sobre la neu
Selecció Catalana de Raquetes de Neu | FEEC
01/01/1970
La Federació d'Entitats Excursionistes de Catalunya rep una contundent carta de part de Monika Owczarek
Dos participants en plena cursa, aquest dissabte | Open Vall Fosca
01/01/1970
La 14a edició de la travessa ha aplegat prop de 300 participants
01/01/1970
Les sortides s'han produït a Lles de Cerdanya, Alt Àneu, Coll de Nargó, Tortosa i Vielha | Un excursionista ha resultat ferit de poca gravetat quan feia un circuit de raquetes a l'estació d'esquí d'Aransa