eleccions municipals 2019

La llista de tots els alcaldables de les poblacions del Tarragonès

La Junta Electoral ha fet públiques totes les candidatures

per Jonathan Oca, Tarragona , 24 d'abril de 2019 a les 12:02 |
Les eleccions municipals se celebraran el 26-M | Martí Albesa
Aquesta informació es va publicar originalment el 24 d'abril de 2019 i, per tant, la informació que hi apareix fa referència a la data especificada.
Les llistes de cara a les eleccions del 26 de maig ja estan configurades. La Junta Electoral de Tarragona ha fet públiques les candidatures que es presenten a les eleccions municipals al Tarragonès del pròxim 26 de maig, que han estat publicades al Butlletí Oficial de la Província de Tarragona (BOPT).

Molts partits opten per la continuïtat dels alcaldables que es van presentar ara fa quatre anys, d'altres aposten per posar una cara nova al capdavant de la llista per intentar esperonar els votants i altres es presenten per primera vegada a uns comicis. 

A continuació us presentem els candidats a l'alcaldia de Tarragona, en primer pla, i en segon, el recull actualitzat de tots els alcaldables de la comarca. 

 


A continuació, tots els candidats i candidates dels diferents municipis de la comarca: 

Altafulla

Alternativa Altafulla: Fèlix Alonso 
Ara Altafulla: Natàlia Sanz
PSC -Candidatura de Progrés: Inma Morales
Junts X Altafulla: Hèctor López Bofill 
ERC- L'Eina: Jordi Molinera i Alba Muntades
CUP: Andrea Gaspar
Cs: Rubén Bea
PP: Francisco Allue

Creixell

ERC: Jordi Moliné
PSC: Montserrat Muñoz
FIC: Pilar Romero
En Comú Guanyem: Roser Escrich
Junts per Creixell: Jordi Llopart
CUP: Vicent Gómez
PP: Jaime Serret

Constantí

PSC: Òscar Sánchez
Compromís per Constantí: Sílvia Puerto
PP: Javier Carrión 
Cs: Juan Carlos Pinel
Junts per Constantí: Josep M. Franquès
UPC Constantí: Federico Díaz

El Catllar

PSC: Antonio López
ERC: Joan Morlà
Junts pel Catllar: Carles Guillén
El Catllar en Comú: Marcelo Javier Tarantino
Cs: Jordi Eliseu
Mo1-te pel Catllar: Daniel Rodríguez
PP: Jordi Roca

El Morell

PSC: Alberto Ortega
Compartim Acord Municipal: Ramon Manyé
Junts pel Morell: Eloi Calbet
Cs: Francisco Gerardo Palma
PP: José Ramon Nieto

Els Pallaresos

Junts per Catalunya - Els Pallaresos: Josep Nolla 
ERC: Maria Grau
UNIM- PSC: Jordi Sans
Independents dels Pallaresos (IP): Xavier Marcos 
PP: Raúl Pérez
Cs: Felicià Fortuny
En Comú Guanyem: Carles Villarder

La Canonja

PSC: Roc Muñoz
ERC: Marc Riu
PP: Encarnación Quílez
Som Poble: Oriol Olivé
Cs: Francisco Gómez
Junts per la Canonja: Montse Olivé

La Nou de Gaià

Som la Nou: Gema Figueras
Il·lusionats de Nou: Blanca Guillen

La Pobla de Mafumet

Units amb Sardà per la Pobla (UAS-Pobla): Joan Maria Sardà
PSC: Nicolás García
ERC: Agustí Valls
Cs: Miryam Vicente
PP: Jaume Romero

La Pobla de Montornès

Podem: Pedrio Maestre
ERC: Francesc Larios
Alternativa Municipalista La Pobla de Montornès: Damian Bas
PP: Fèlix Lillo
Centrats: Josep M. Santamaria

La Riera de Gaià

Som-hi la Riera: Jordi Giró
PSC: José Carmona
Acord per la Riera: Jordi Sagués
Tots fem Riera: Jaume Casas

La Secuita

ERC: Eudald Roca
PP: María Teresa Naval

Perafort

PSC: Daniel Espada
AMPEP-FIC: Lluís Massagués
ERC: Jordi Cacho
Junts per Perafort: Joan Martí Pla
Cs: Juan Navarrete
PP: Daniel Sánchez
Nou Moviment Ciutadà de Perafort i Puigdelfí: Alonso Muñiz 

Renau

Somriu-CP: Isabel Cobo
GIR-AM: Manuel Jaume 
Junts per Renau: Jordi González

Roda de Berà

Agrupació d'electors Trio Roda de Berà: Pere Virgili
ERC: Eva María Giménez
PSC: José Antonio Benedicto
Cs: Máximo José Ibort
En Comú Guanyem: Encarnación Ramírez
Junts per Roda de Berà: Albert Martín
PP: Rafael Luna

Salomó

Junts per Salomó: Antoni Virgili

Salou

Units per Salou: Pere Granados
Cs: Pere Lluís Huguet
PSC: David González
ERC: Marçal Curto
Vox: Ana Belén Rodríguez
PP: Mario García
Assemblea per Salou: Juan Ramon Martín
Fem Salou Fem República (SR): Martina Fourrier
Unidos Salou Costa Daurada: Ignacio Duran
Podemos Salou: Jesús Daneri
Trabajando per Salou (TxS): Juan Ignacio Serrano
Salou x Salou: Alejandro Hernández

Torredembarra

PSC: Valeriano Pino 
Junts X Torredembarra: Anna Magrinyà
ERC: Eduard Rovira 
Cs: Toni Cruz
Alternativa Municipal AMUNT: Toni Sacristan 
PP: Núria Gómez
Podem: Luis Fernando Turrens
ABG: Clara Solivellas
Avui Democràcia: Rosa Maria Guasch
Moviment d'Esquerres: Enric Grangel
Torredembarra en Comú: Carles Fuxet

Vespella de Gaià

Amics de Vespella: Albert Sanroma
PSC: Daniel Cid

Vila-seca

Junts per Vila-seca: Pere Segura
Vila-seca en Comú: Mario Téllez
PSC: Ivan Navarro
PP: Gregorio Esteban​
Decidim Vila-seca: Josep Forasté
Cs: Joan Anton Ramírez
Tot per Vila-seca-Centrats: Ander Basterretxea
Tercera Edad en Acción: Mariano Salmerón 

 

Participació