eleccions espanyoles 10-N

Vox, tercera força a Badia

És el millor resultat de l'extrema dreta al Vallès Occidental

per Albert Hernàndez , 11 de novembre de 2019 a les 00:04 |
Un acte de campanya de Vox a Catalunya | Pep Martí
El salt de Vox en aquestes eleccions espanyoles ha estat evident, al Vallès no ha estat una excepció i ha estat la cinquena força. A la comarca el millor registre l'ha obtingut a Badia, on s'ha erigit com la tercera formació més votada, gairebé doblant els resultats del passat mes d'abril. 

Cens total:10.516
Escrutat100,00%
Vots comptabilitzats:7.06867,21%
Abstencions:3.44832,79%
Vots nuls:430,61%
Vots en blanc:540,77%
PartitVots%
PSC-PSOE2.40134,18%
ECP-GUANYEM EL CANVI1.54521,99%
VOX77210,99%
ERC-SOBIRANISTES6138,73%
Cs5678,07%
PP5287,52%
CUP-PR1562,22%
PACMA1311,86%
MÁS PAÍS1131,61%
JxCAT-JUNTS1021,45%
RECORTES CERO-GV140,20%
I.Fem100,14%
PCPC70,10%
IZQP50,07%
PCTC40,06%
PUM+J30,04%

L'ultradreta ha obtingut 772 suports (10,99%), quan fa sis mesos va aconseguir 456 (5,92%). Passant per davant d'ERC, Cs, PP i la CUP. Precisament, els cupaires s'han estrenat a la localitat concentrant un 2,22% del vots.


A continuació pots consultar els resultats de Catalunya i Espanya: 



Diputats a escollir:48
Cens total:5.370.359
Escrutat100,00%
Vots comptabilitzats:3.876.04472,17%
Abstencions:1.494.31527,83%
Vots nuls:20.6150,53%
Vots en blanc:27.0350,70%
PartitVots%Diputats
ERC-SOBIRANISTES869.93422,56%13
PSC-PSOE790.58220,51%12
JxCAT-JUNTS527.37513,68%8
ECP-GUANYEM EL CANVI546.73314,18%7
PP286.3027,43%2
CUP-PR244.7546,35%2
VOX243.0266,30%2
Cs216.3735,61%2
PACMA44.3891,15%0
MÁS PAÍS41.7031,08%0
RECORTES CERO-GV5.7900,15%0
I.Fem2.8220,07%0
PUM+J2.3450,06%0
PCTC2.2150,06%0
PCPC2.1350,06%0
IZQP1.9160,05%0

Diputats a escollir:350
Cens total:34.872.054
Escrutat100,00%
Vots comptabilitzats:24.365.85169,87%
Abstencions:10.506.20330,13%
Vots nuls:249.4991,02%
Vots en blanc:216.5150,90%
PartitVots%Diputats
PSOE6.752.98328,00%120
PP5.019.86920,82%88
VOX3.640.06315,09%52
PODEMOS-IU2.364.1929,80%26
ERC-SOBIRANISTES869.9343,61%13
Cs1.637.5406,79%10
JxCAT-JUNTS527.3752,19%8
ECP-GUANYEM EL CANVI546.7332,27%7
EAJ-PNV377.4231,57%7
EH Bildu276.5191,15%5
MÁS PAÍS-EQUO326.6661,35%2
CUP-PR244.7541,01%2
PODEMOS-EU186.2600,77%2
CCa-PNC-NC123.9810,51%2
NA+98.4480,41%2
MÉS COMPROMÍS175.0920,73%1
BNG119.5970,50%1
PRC68.5800,28%1
¡TERUEL EXISTE!19.6960,08%1
PACMA226.4690,94%0
MÁS PAÍS52.3080,22%0
RECORTES CERO-GV34.3060,14%0
PUM+J27.0160,11%0
M PAÍS-CHA-EQUO22.9890,10%0
MÉS-ESQUERRA18.2060,08%0
PCPE14.0230,06%0
AxSÍ13.9540,06%0
PCTE13.8280,06%0
GBAI12.6220,05%0
UPL10.1980,04%0
PCOE9.6640,04%0
CpM8.9250,04%0
EB5.9520,02%0
ERPV5.8160,02%0
XAV5.3990,02%0
AVANT ADELANTE LOS VERDES5.2900,02%0
VERDES3.2410,01%0
PH3.1950,01%0
I.Fem2.8220,01%0
CONTIGO2.3980,01%0
IZQP2.3470,01%0
UIG-SOM-CUIDES2.3160,01%0
SOMOS REGIÓN2.3030,01%0
AHORA CANARIAS2.0150,01%0
CHA1.9800,01%0
PPSO1.4510,01%0
PDSJE1.3860,01%0
EXTREMADURA UNIDA1.3170,01%0
P-LIB1.1590,00%0
UNIDOS SÍ-ACPS-DEf1.0640,00%0
MAS1.0630,00%0
ANDECHA8970,00%0
PREPAL8660,00%0
MDyC8140,00%0
AUNACV6580,00%0
PYLN6230,00%0
FE de las JONS6080,00%0
CAnda5150,00%0
UNIÓN REGIONALISTA5140,00%0
FIA4310,00%0
SOLIDARIA2690,00%0
centrados2370,00%0
RISA2290,00%0
DPL2100,00%0
IZAR1440,00%0
C 21640,00%0
UDT310,00%0

 

Participació