Eleccions municipals 2019

​Totes les candidatures dels municipis d'Osona

per Carles Fiter, 10 de maig de 2019 a les 17:38 |
Eleccions Municipals 2015 a Vic | Adrià Costa
CANDIDATS ELECCIONS MUNICIPALS OSONA

Vic

Junts per Catalunya-Vic (JuntsxCat): Anna Erra 
ERC-Som Vic: Maria Balasch
Capgirem Vic (CUP): Joan Coma
PSC: Carme Tena

Som Identitaris (SOMI): Josep Anglada
Vic En Comú Podem: Arnau Martí
Vic Sentit Comú: Benjamí Dòniga
Ciutadans: Jaume Amargant
PP Vic: Francesc Esquerdo

Manlleu
ERC-Junts Fem Manlleu: Àlex Garrido
Junts per Manlleu (JuntsxCat): Arnau Rovira
CUP: Maira Costa
PSC: Marta Moreta
Manlleu En Comú Podem: María Emilia Núñez 
Ciutadans: Francisco Javier Jiménez
Som Identitaris (SOMI): Paco Zambrana

Torelló
Junts per Catalunya-Torelló (JuntsxCat): Neus Codina
ERC-Junts per Torelló-AM: Marçal Ortuño
CUP: Francesc Manrique
PSC-CP: Joan Carmona
Ciutadans: Pere Colomer

Tona
Junts per Tona (JxCat): Josep Salom
ERC-AM: Judit Sardà
Aixequem Tona (AT): Josep Lleopart Costa
PSC-CP: Josep Manel García Ruiz
PP: Francisco Rivas

Centelles
PSC: Josep Paré
Ara Junts Centelles-AM: Alfons Giol
CUP Centelles: Víctor Barquer
Junts per Catalunya Centelles (JuntsxCat): Carme Sayós
Fem Centelles (fC): Dolors Calm
Primàries de Catalunya: Eva Verdaguer

Taradell
Junts per Taradell (JuntsxCat): Santi Estragués
ERC-AM: Mercè Cabanas

Roda de Ter
ERC-Roda Republicana-AM: Roger Corominas
Independents per Roda: Albert Serra
Junts per Roda de Ter (JuntsxCat): Joan Moreno

Balenyà
Junts per Balenyà (Independents): Carles Valls
Sumem per Balenyà - PSC: Josep Tió
Junts per Catalunya - Balenyà els Hostalets: Oriol Usart
ERC-AM: David Soldevila

Sant Hipòlit de Voltregà
Som Voltregà-AM (ERC): Hipòlit Serra
Sumem per Sant Hipòlit-CP (PSC): Xavier Vilamala
Junts per Sant Hipòlit (JuntsxCat): Gerard Sancho
CUP-AMUNT: Marta Boixeda

Seva
ERC-AM: Maria Anna Pineda
Junts per Catalunya (JuntsxCat): Gil Vilarrasa
Gent per Seva i Balenyà (GPSB): Núria Rivera

*Sant Miquel de Balenyà (EMD)
Unió Municipal: Josep Antoni Vallbona Ortega
Junts per Catalunya (JuntsxCat): Lluís Mas
Gent per Seva i Balenyà (GPSB): Rosalia Solà

Les Masies de Voltregà
Sumem per les Masies de Voltregà-CP (PSC): Sergi Vilamala
Som Voltregà-AM (ERC): Montse Mas
Junts per Catalunya - Les Masies de Voltregà (JuntsxCat): Gil Codina Alejandre
CUP: Ricard Moreu

Sant Julià de Vilatorta
Acord per Vilatorta i Vilalleons-AM: Joan Carles Rodríguez

Gurb
Junts per Gurb (JuntsxCat): Joan Roca
Units per Gurb (UxG-AM-ERC): Josep Casassas
Independents per Gurb (IPG): Pere Casacuberta

Prats de Lluçanès
ERC: Isaac Peraire
Junts per Prats (JuntsxCat): Jordi Bruch
Movem Prats (MP): Montse Juvanteny
República Activa de Prats de Lluçanès (RAP): Enriqueta Bosc Pascual

Calldetenes
Junts per Calldetenes (JuntsxCat): Marc Verdaguer
ERC: Màrius Valls
Poble en Marxa-CUP: Enric Godó

Sant Pere de Torelló
Entesa per Sant Pere-AM: Jordi Fàbrega

Folgueroles
Junts per Folgueroles (JuntsxCat i Independents): Miquel Serra
Desperta Folgueroles-Acord Municipal (ERC): Xavier Roviró
Més per Folgueroles (PSC): Antoni Noguer

Santa Eugènia de Berga
Junts per Santa Eugènia (JxCat): Xevi Fernández
Ara sí Santa Eugènia-ERC-AM: Naiara Puchades
Independents de Santa Eugènia de Berga (ISEB): Josep Sallent
Som Santa Eugènia de Berga (SOMSEB): Daad J. Bellafont
Partit Popular: Rafael Trigo Pedrosa

L'Esquirol
Units per decidir-ERC-AM: Àlex Montanyà
Junts per Catalunya-El Cabrerès: Joan Callejón

Sant Quirze de Besora
Junts per Sant Quirze (JuntsxCat): Maria Teresa Espadaler Casella
ERC-AM: Joan Mendo Toll
Som Poble-Alternativa Municipalista (SP-Amunt): David Solà Rota

Sant Vicenç de Torelló
Sumem-AM: Èric Sibina Màrquez
Independents per Sant Vicenç, Vila-seca i Borgonyà: Sergi Barragan

Santa Eulàlia de Riuprimer
Independents per Riuprimer-AM: Txevi Rovira Montells

Olost
Olost i Santa Creu-Acord Municipal (OISC-AM): Josep Maria Freixanet

Sant Martí de Centelles
Independents per Sant Martí (IPSM): Núria Roca Carrasco
Gent de Sant Martí de Centelles-AM: Xavier Serrat Sellabona

Viladrau
Som Viladrau-ERC-AM: Margarida Feliu
Junts per Viladrau (JxCat):  Jaume Tordera
Independents Viladrau-Independenets de la Selva: Noemí Bastias

Montesquiu
ERC-AM: Sònia Muñoz Culubret
Junts per Montesquiu (JxCat): Jaume Romeu Cruells
Som Montesquiu-Alternativa municipalista (SM-AMUNT-CUP): Nuri Soler Sucarrat

Sant Bartomeu del Grau
Per Sant Bartomeu del Grau i Alboquers-Acord Municipal (SBiALB-AM): Josep Salvans
Independents per Sant Bartomeu del Grau: David Puyol

Les Masies de Roda
Junts per les Masies de Roda (JxCat): Ramon Isern Serrabassa
Masies de Roda Independent-ERC-AM: Jordi Vistós Mas

Muntanyola
Tots Fem Muntanyola (TFM): Ramon Llorà Almeda
Independents per Muntanyola (ERC-AM): Carles Morera Calm

Oristà
Junts pel municipi d'Oristà (JxCat): Marc Sucarrats Sabatés

Sant Boi de Lluçanès
Tots per Sant Boi (TPSB): Marc Parés Muns

Perafita
Junts per Perafita (JxCat): Ramon Casals Costa
Poble Actiu Perafita-Alternativa municipalista (PAP-AMUNT): Gabriel Rodenas Corominas

Tavèrnoles
Junts per Tavèrnoles (TAV-JxCat): Carles Banús Puigvila
ERC: Paquita Clarà Rabal

Orís
Junts per Orís (JxCat): Arnau Basco Cirera
Independents per Orís (IpO-AM): Iria Toneu Soler

Vilanova de Sau
Independents per Vilanova de Sau (IPVS): Joan Riera
Junts per Catalunya (JuntsxCat): Pilar Sancho
ERC-AM: Ingrid Bofill Vilamala

Rupit i Pruit
Rupit i Pruit-Acord Municipal: Albert Marcé Pujol

Lluçà
Independents per Lluçà i Santa Eulàlia-AM: Eva Boixadé Calm

Alpens
Impulsem Alpens-AM: Montse Barniol
Junts per Alpens (JxCat): Montse Rubau Riera

Malla
Units per Malla (UPM): Eudald Sentmartí

El Brull
Ara Brull (AB): Ferran Teixidó

Espinelves
Junts per Espinelves-AM: Joan Manel Claveria
PSC-CP: Luís Fuentes Alba

Sora
Junts per Sora (JxCat): Janna Locher Casas
Independents per Sora-AM: Berta Aulí Rabionet

Santa Cecília de Voltregà
Junts per Santa Cecília (JxCat): Joan Senmartí Escarrà
Independents per Santa Cecília-AM: Montserrat Sagalés Otero

Vidrà
Junts per Vidrà: Josep Anglada
Independents per Vidrà-AM: Marc Raurell
PSC-CP: Joan Rodríguez Coronel

Santa Maria de Besora
Independents per Besora (IpB): Camilo Adam
Independents per Santa Maria de Besora-AM: Paula Moreno
Junts per Catalunya (JuntsxCat): Àngel Perarnau Dorca

Tavertet
ERC-AM: Pere Pajarols
Junts per Catalunya-Tavertet (JxCat): Albert Prado
PP: Francesc Xavier Serrahima Heusch

Sant Martí d'Albars
Junts per Catalunya: Ramon Padrós
Independents-ERC: Jordi Soler

Sant Agustí de Lluçanès
Junts per Sant Agustí (JxCat): Josep Pujol Boladeras

Sobremunt
Independents per Sobremunt (IPS): Albert Güell

Sant Sadurní d'Osormort
Candidatura de Progrés (CP): Joan Josep Riera Masgrau
ERC-AM: Jaume Vidal Roquet
Junts per Catalunya-Sant Sadurní d'Osormort (JxCat): Enric Riera Santaeulària

 

Participació