Eleccions municipals 2019

ENQUESTA Quin candidat creus que guanyarà les eleccions a Vic?

Voteu l'enquesta d'Osona.com

per Carles Fiter, 9 de maig de 2019 a les 20:45 |
La sala de plens de l'Ajuntament de Vic | Carles Fiter
Vic té nou candidatures a les eleccions municipals del 26 de maig. N'hi ha quatre menys que els comicis de 2015 (12). Al capdavant de les llistes, n'hi ha que repeteixen com Anna Erra (JxCat), Joan Coma (Capgirem Vic), Josep Anglada (Som Identitaris), Benjamí Dòniga (excandidat del PSC, que ara va sota les sigles de Vic Sentit Comú) i Arnau Martí (Vic En Comú Podem). 

Qui s'estrena al capdavant de la formació és Maria Balasch (ERC), Carme Tena (PSC) i Francesc Esquerdo (PP). Tot i això, han format part de les llistes en altres ocasions. En el cas de Balasch ha estat regidora en aquest mandat que està a punt d'acabar. La gran novetat sense cap mena de dubte és Jaume Amargant, el candidat per Ciutadans, partit que es presenta per primera vegada a Osona.

Qui penseu que guanyarà les eleccions a Vic? Voteu l'enquesta:

 


TOTES LES LLISTES

JUNTS PER CATALUNYA (JxCAT - JUNTS)

1. ANNA ERRA SOLÀ
2. JOSEP ARIMANY MANSO
3. ELISABET FRANQUESA ROCA
4. ALBERT CASTELLS VILALTA
5. SUSAGNA ROURA PUJOLS
6. FABIANA PALMERO
7. NÚRIA HOMS MOLIST
8. TITI ROCA BIGAS
9. BET PIELLA PONS
10. JOSEP RAMON SOLDEVILLA GARCIA
11. NÚRIA VERGÉS VILARRUBIA
12. LLUÍS COROMINES SALOM
13. SANDRA GRAU LÓPEZ
14. AZIZA CHEBENBEK EL AOUAJI
15. JORDI ORTIZ XANDRI
16. ANNA ALEMANY PRATDESABA
17. JORDI SANS TARRAGÓ
18. EVA SOLER BONAY
19. FERRAN COLOM MARSÓ
20. XAVIER GOMEZ BATISTE- ALENTORN
21. JOAN CAMPRUBÍ MASALLERA

Suplents
1. ALBERT COSTA FERNANDEZ
2. ANTONI ERRA GARRIDO
3. MONTSERRAT FREIXER PUNTÍ
4. PILARIN BAYES DE LUNA

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA - ACORD MUNICIPAL (ERC-AM)

1. MARIA BALASCH PLA
2. JOSEP LLUÍS GARCIA DOMINGO
3. VICTORIA TERRICABRAS TARIN
4. ROGER MAS SOLER
5. SANDRA NOEMÍ QUILEZ LOPEZ
6. ALBERT PALOU VILAR
7. ROSER NOGUER ALSINA
8. JAUME COLOMER COSTA
9. SÍLVIA ALVAREZ ALEGRE
10. ENRIC FURRIOLS ESPINOSA (Jovent Republicà)
11. CRISTINA BARCELÓ MARCH
12. MOHAMED EL MARD BOUZIANI
13. MIREIA ARDID GARCIA
14. DAVID PALLAROLS MORATA (Jovent Republicà)
15. ANNA MARIA PARAREDA ORIOL
16. ALBERT ILARI ANIENTO
17. MARIA LLUÏSA BASSET MALLOL
18. MARC JOSA ERITJA
19. ASSUMPTA FREIXANET SALA
20. JOAN BALLANA GONZALEZ
21. MARTA ROVIRA VERGÉS

Suplents
1. ALBERT SICILIA COLOMER
2. MARIA DOLORS OM TUBAU
3. PAU COMES BORDAS
4. GEMMA GONZÁLEZ ROSES
5. GUILLEM DORCA TOMÁS (Jovent Republicà) 6. ROSA VILA SITJÀ
7. ARNAU MARTÍN FORNÉ
8. CAROLINA SANCHEZ FERNANDEZ
9. ALBERT VILARRASA NOGUERA
10. ROSA VERGÈS ROCA

CAPGIREM VIC - CUP- ALTERNATIVA MUNICIPALISTA (CV-CUP- AMunt)

1. JOAN COMA ROURA
2. SARA BLÁZQUEZ CASTELLS
3. CARLA DINARÈS AYATS
4. PERE FREIXA OLIVARES
5. ASUN MARTÍNEZ ARTERO
6. ROGER CUMERAS VILADECANS
7. CARME QUINTERO TORRES
8. EUDALD MARTÍNEZ SOLÀ
9. SUSANNA VIVES REVERTER
10. ISABEL LLANAS CUENCA
11. MARC CAMACHO BALAGUER
12. BLANCA GARCIA SENA
13. EVA MARICHALAR FREIXA
14. BLANCA COSTA TREVIÑO
15. AGUSTÍ BANCELLS BAU
16. MIRIAM EL MOUHADAB CARBONELL 17. MONTSE VILÀ PORTET
18. JORDI CASADESÚS COROMINA
19. ORIOL SALA COLOMER
20. MARC BARNOLAS VILAMALA
21. KATIA REGINA JUNCKS KAMMERS

Suplents
1. MARCO SEBASTIÁN NOFERINI 2. MAR MIRALLES MAEZTU
3. STEPHEN HENRY CEDAR
4. MARTA PÉREZ GARCIA
5. ARNAU COMAJOAN CARA
6. QUERALT ARUMÍ AGRAMUNT 7. JORDI SALA POU
8. QUIM SOLER SALÉS
9. NIL PUIGIVILA YLLA- CATALÀ

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA - CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC - CP)

1. CARME TENA LAMEIRO
2. ROSSEND DOU ARÉVALO
3. MERCÉ VIDAL VILA
4. MIQUEL YLLA BORÉ
5. DANIEL DIAZ TRAPERO
6. ANTONIO RODRIGUEZ JIMENEZ
7. MANOLI PÉREZ ARCHILLA
8. MANEL ALVAREZ HIDALGO
9. FINA SEBASTIÁN SEBASTIÁN
10. AMINE BENTAYEB HOUBABI
11. CARMEN MONTERO CABEZAS
12. JUAN VALVERDE REDONDO
13. JUAN ANTONIO FERNÁNDEZ CHAVES 14. AINA DE LUIS TENA
15. SANDRA LÓPEZ BONILLA 16. AURORA MARCO MAGAÑA
17. ANTONIO GUERRERO RUIZ
18. JOAN MEDRANO HERNÁNDEZ 19. JUANI LAFUENTE MÉNDEZ
20. JORDI SOLÉ TARRAGONA
21. JOSEP BURGAYA RIERA

Suplents
1. RAFAEL LUENGO GALLARDO
2. SOUHAIB SANHAJI BEN-HAMMOU 3. VICENTA PESQUERO CULEBRA

SOM IDENTITARIS (SOMI)

1. JOSEP ANGLADA RIUS
2. MARTA RIERA CAMPS
3. JOSEP SAIZ PUIG
4. MONTSE MASO MORAGAS 5. SANTI DURAN OSTOS
6. FRANCESC GARCIA SOTO
7. CARI SERRAT CRESPI
8. JUAN ANDRES LOPEZ MARTÍNEZ
9. IRENE JIMENEZ GONZALEZ
10. ABEL ROSCALES TIRADO
11. FINA REQUEJO MARTINEZ
12. JORDI ROCA PLA
13. ISABEL PECINO HEREDIA
14. JOAN PARRA MARTINEZ
15. MARIA FLORES ROMERO
16. FRANCESC VILA REQUEJO
17. MANOLI GARCIA FUENTES
18. MARTA GIL MORENO
19. JOSEP ALIU QUINTANA
20. VICENTE MARTINEZ BERTRAN
21. SALVA HERAS CABEZA

Suplents
1. ALBERT CARRASCAL CARRASCAL
2. MARIA JOSE ROSCALES MARGANES 3. DAVID GUERRA CUBERTA
4. FRANCISCA MARTOS MONTERO
5. ESPERANZA LOPEZ MARTINEZ
6. SANTIAGO FARRUS LUCAYA
7. ANA Ma COLOMER VERDAGUER
8. JOANA RUBIO RUIZ
9. GREGORIO GARZON HERNANDEZ 10. PAULINA MALDONADO GASPAR

VIC EN COMÚ PODEM - EN COMÚ GUANYEM (VECPODEM-ECG)

1. ARNAU MARTÍ DANÉS
2. MARIA TERESA CENZANO EZQUERRO
3. DANIEL JIMÉNEZ HERNÁNDEZ
4. MARIA ESTIBALIZ POUS DE BLAS (Independiente) 5. ARNAU MONTERO VARGAS (Independiente)
6. MARIA LUISA CALZADILLA PÉREZ
7. FRANCESC CORTÉS CALAHORRO
8. TANIA SAR PIÑEIRO (Independiente)
9. JESÚS ANDREU MOLINA
10. BETILDE DEL VALLE ROJAS ORTEGA
11. RAFAEL LIBORIO PÉREZ BONILLA
12. SÍLVIA ESPINOSA LÓPEZ
13. TONI ARJONA BELMAR (Independiente)
14. MÍRIAM GARCIA ARRASTIA
15. MOHAMED SEKALI SKALI (Independiente)
16. MARIA DOLORS CODINACHS PARÉS
17. WALTER CRUELLS BANZO
18. PILAR NEBOT COLLADOS (Independiente)
19. MARIA CARME LAYBRÓS TORT (Independiente) 20. XAVIER TORNAFOCH YUSTE
21. JOAN LAGUNAS RIERA

Suplents
1. ANTONIO GIMÉNEZ RODRÍGUEZ (Independiente) 2. SUNSI FONT GAROLERA
3. LOLI ROMERA LUPIÁÑEZ (Independiente)
4. MONTSE RIERA MOLIST (Independiente)

VIC SENTIT COMÚ (VIC SENTIT COMU VICSC)

1. BENJAMI DONIGA FRAILE
2. XAVIER CAPELLES LOPEZ
3. MARIA CARME BOVER FRANQUESA
4. GISELA CABANAS ANDREU
5. MARIA PIETAT HERNANDEZ MELERO
6. MOHAMED EL BACHIKHI EL BACHIRI
7. LAURA GARCIA GARCIA
8. MIREIA BARCELO CASADEMUNT
9. FAUSTO SANCHEZ MORATALLA
10. JOAN FRANCESC GONZALEZ ROMERO
11. MONTSERRAT MASANES PONS
12. ALBERTO CASTELLS SILVENTE
13. ALEXANDER DIAZ CANO
14. LLUÍS COLOME COMAS
15. CLAUDIA ROCIO LUGO MORA
16. TEJINDERJIT VERMA KAUR
17. GEMMA CASAS BATALLA
18. NURIA CAROL HERNANDEZ
19. IMAD SALAMI EL MAKHTARI
20. JOAN GUDIOL PLA
21. DOLORS VILARDELL TENAS

Suplents
1. ANTONIO HIGUERUELO LINARES
2. VALENTINA DUQUE LOAIZA
3. MOHAMED EL MADANI OUELDCHAIB

CIUTADANS-PARTIDO DE LA CIUDADANÍA (Cs)

1. JAUME AMARGANT PANIELLO
2. GLORIA PASTOR CALVERAS
3. MARÍA ÁNGELES GRANADOS OCAHNDO
4. FRANCISCO NÚÑEZ RAMÍREZ
5. RUBÉN LUCENA ROMERO
6. RAÚL VÉLEZ SERRANO
7. MARÍA TERESA GALLEGO MARTÍNEZ
8. ADRIÁN QUERALT RABAZA
9. GALA CHECA PASTOR
10. PEDRO VICENTE FUENTES
11. CONCEPCIÓN ANA MARÍA REYNALDO MARTÍNEZ 12. MARÍA ARÁNZAZU SANTIAGO DE LA TORRE
13. SEBASTIAN MOLL DE ALBA GALLEGO
14. MARÍA OCHANDO RUÍZ
15. LUÍS JAVIER VIÑUALES SOLÉ
16. JOSÉ GRANADOS JIMÉNEZ
17. FRANCISCO JAVIER GONZÁLEZ GUILLÉN
18. ELISENDA CHACÓN BALLESTEROS
19. ASCENSIÓN LUQUE CUEVAS
20. ANTONIA PUERTA ESPINOSA
21. ANTONIO GUERRERO RUIZ

PARTIT POPULAR / PARTIDO POPULAR (PP)

1. FRANCESC ESQUERDO ESTALELLA
2. FRANCISCO DE BORJA CASSINI MERINO 3. ANA MARIA LOPEZ MEGIA
4. NATALIA JIMENEZ GARCIA
5. GEMA JIMENEZ GARCIA
6. SAYIM BASAR OZTURK
7. JUAN ARAGON MARTIN
8. CARLOS MONTES PEÑA
9. ANDREA CORBELLE BRAVO
10. CECILIA DEL CARMEN ORELLANA MELLA 11. ANTONIO JOVER CASADO
12. FRANCISCO JAVIER JURADO CARO
13. AMALIA SANZ IGLESIAS
14. MARIA MANUELA YANGUAS BORREGON 15. SUSANA MARTIN IBAÑEZ
16. SERGIO MARTIN GARCIA
17. MANUEL ANGEL FRUCTUOSO MEDINA 18. JOSE LUIS GARCIA ARROYO
19. MARIA LUISA GUERRERO GARCIA
20. RAQUEL GODOY PEREZ
21. EMMA SALARICH MATAVACAS

Suplents
1. MIGUEL ANGEL ROMERO GALACHO

 

Participació