Eleccions municipals 2019

​Totes les candidatures dels municipis d'Osona

Aquest matí s’han publicat les llistes de les eleccions municipals del 26 de maig

per Carles Fiter, 24 d'abril de 2019 a les 11:44 |
Eleccions Municipals 2015 a Vic | Adrià Costa
Aquest matí, el Butlletí Oficial de la Diputació de Barcelona i Girona ha publicat totes les llistes que es presenten a Osona a les eleccions municipals del 26 de maig. Ara s'obre un altre període de sis dies per esmenar possibles irregularitats. Les llistes seran proclamades definitivament el 30 d'abril (Consulta totes les llistes de la junta electoral de la zona de Vic).

CANDIDATS ELECCIONS MUNICIPALS OSONA


Vic
Junts per Catalunya-Vic (JuntsxCat): Anna Erra 
ERC-Som Vic: Maria Balasch
Capgirem Vic (CUP): Joan Coma

PSC: Carme Tena
Som Identitaris (SOMI): Josep Anglada
Vic En Comú Podem: Arnau Martí
Vic Sentit Comú: Benjamí Dòniga
Ciutadans: Jaume Amargant
PP Vic: Francesc Esquerdo

Manlleu
ERC-Junts Fem Manlleu: Àlex Garrido
Junts per Manlleu (JuntsxCat): Arnau Rovira
CUP: Maira Costa
PSC: Marta Moreta
Manlleu En Comú Podem: María Emilia Núñez 
Ciutadans: Francisco Javier Jiménez
Som Identitaris (SOMI): Paco Zambrana

Torelló
Junts per Catalunya-Torelló (JuntsxCat): Neus Codina
ERC-Junts per Torelló-AM: Marçal Ortuño
CUP: Francesc Manrique
PSC-CP: Joan Carmona
Ciutadans: Pere Colomer

Tona
Junts per Tona (JxCat): Josep Salom
ERC-AM: Judit Sardà
Aixequem Tona (AT): Josep Lleopart Costa
PSC-CP: Josep Manel García Ruiz
PP: Francisco Rivas

Centelles
PSC: Josep Paré
Ara Junts Centelles-AM: Alfons Giol
CUP Centelles: Víctor Barquer
Junts per Catalunya Centelles (JuntsxCat): Carme Sayós
Fem Centelles (fC): Dolors Calm
Primàries de Catalunya: Eva Verdaguer

Taradell
Junts per Taradell (JuntsxCat): Santi Estragués
ERC-AM: Mercè Cabanas

Roda de Ter
ERC-Roda Republicana-AM: Roger Corominas
Independents per Roda: Albert Serra
Junts per Roda de Ter (JuntsxCat): Joan Moreno

Balenyà
Junts per Balenyà (Independents): Carles Valls
Sumem per Balenyà - PSC: Josep Tió
Junts per Catalunya - Balenyà els Hostalets: Oriol Usart
ERC-AM: David Soldevila

Sant Hipòlit de Voltregà
Som Voltregà-AM (ERC): Hipòlit Serra
Sumem per Sant Hipòlit-CP (PSC): Xavier Vilamala
Junts per Sant Hipòlit (JuntsxCat): Gerard Sancho
CUP-AMUNT: Marta Boixeda

Seva
ERC-AM: Maria Anna Pineda
Junts per Catalunya (JuntsxCat): Gil Vilarrasa
Gent per Seva i Balenyà (GPSB): Núria Rivera

*Sant Miquel de Balenyà (EMD)
Unió Municipal: Josep Antoni Vallbona Ortega
Junts per Catalunya (JuntsxCat): Lluís Mas
Gent per Seva i Balenyà (GPSB): Rosalia Solà

Les Masies de Voltregà
Sumem per les Masies de Voltregà-CP (PSC): Sergi Vilamala
Som Voltregà-AM (ERC): Montse Mas
Junts per Catalunya - Les Masies de Voltregà (JuntsxCat): Gil Codina Alejandre
CUP: Ricard Moreu

Sant Julià de Vilatorta
Acord per Vilatorta i Vilalleons-AM: Joan Carles Rodríguez

Gurb
Junts per Gurb (JuntsxCat): Joan Roca
Units per Gurb (UxG-AM-ERC): Josep Casassas
Independents per Gurb (IPG): Pere Casacuberta

Prats de Lluçanès
ERC: Isaac Peraire
Junts per Prats (JuntsxCat): Jordi Bruch
Movem Prats (MP): Montse Juvanteny
República Activa de Prats de Lluçanès (RAP): Enriqueta Bosc Pascual

Calldetenes
Junts per Calldetenes (JuntsxCat): Marc Verdaguer
ERC: Màrius Valls
Poble en Marxa-CUP: Enric Godó

Sant Pere de Torelló
Entesa per Sant Pere-AM: Jordi Fàbrega

Folgueroles
Junts per Folgueroles (JuntsxCat i Independents): Miquel Serra
Desperta Folgueroles-Acord Municipal (ERC): Xavier Roviró
Més per Folgueroles (PSC): Antoni Noguer

Santa Eugènia de Berga
Junts per Santa Eugènia (JxCat): Xevi Fernández
Ara sí Santa Eugènia-ERC-AM: Naiara Puchades
Independents de Santa Eugènia de Berga (ISEB): Josep Sallent
Som Santa Eugènia de Berga (SOMSEB): Daad J. Bellafont
Partit Popular: Rafael Trigo Pedrosa

L'Esquirol
Units per decidir-ERC-AM: Àlex Montanyà
Junts per Catalunya-El Cabrerès: Joan Callejón

Sant Quirze de Besora
Junts per Sant Quirze (JuntsxCat): Maria Teresa Espadaler Casella
ERC-AM: Joan Mendo Toll
Som Poble-Alternativa Municipalista (SP-Amunt): David Solà Rota

Sant Vicenç de Torelló
Sumem-AM: Èric Sibina Màrquez
Independents per Sant Vicenç, Vila-seca i Borgonyà: Sergi Barragan

Santa Eulàlia de Riuprimer
Independents per Riuprimer-AM: Txevi Rovira Montells

Olost
Olost i Santa Creu-Acord Municipal (OISC-AM): Josep Maria Freixanet

Sant Martí de Centelles
Independents per Sant Martí (IPSM): Núria Roca Carrasco
Gent de Sant Martí de Centelles-AM: Xavier Serrat Sellabona

Viladrau
Som Viladrau-ERC-AM: Margarida Feliu
Junts per Viladrau (JxCat):  Jaume Tordera
Independents Viladrau-Independenets de la Selva: Noemí Bastias

Montesquiu
ERC-AM: Sònia Muñoz Culubret
Junts per Montesquiu (JxCat): Jaume Romeu Cruells
Som Montesquiu-Alternativa municipalista (SM-AMUNT-CUP): Nuri Soler Sucarrat

Sant Bartomeu del Grau
Per Sant Bartomeu del Grau i Alboquers-Acord Municipal (SBiALB-AM): Josep Salvans
Independents per Sant Bartomeu del Grau: David Puyol

Les Masies de Roda
Junts per les Masies de Roda (JxCat): Ramon Isern Serrabassa
Masies de Roda Independent-ERC-AM: Jordi Vistós Mas

Muntanyola
Tots Fem Muntanyola (TFM): Ramon Llorà Almeda
Independents per Muntanyola (ERC-AM): Carles Morera Calm

Oristà
Junts pel municipi d'Oristà (JxCat): Marc Sucarrats Sabatés

Sant Boi de Lluçanès
Tots per Sant Boi (TPSB): Marc Parés Muns

Perafita
Junts per Perafita (JxCat): Ramon Casals Costa
Poble Actiu Perafita-Alternativa municipalista (PAP-AMUNT): Gabriel Rodenas Corominas

Tavèrnoles
Junts per Tavèrnoles (TAV-JxCat): Carles Banús Puigvila
ERC: Paquita Clarà Rabal

Orís
Junts per Orís (JxCat): Arnau Basco Cirera
Independents per Orís (IpO-AM): Iria Toneu Soler

Vilanova de Sau
Independents per Vilanova de Sau (IPVS): Joan Riera
Junts per Catalunya (JuntsxCat): Pilar Sancho
ERC-AM: Ingrid Bofill Vilamala

Rupit i Pruit
Rupit i Pruit-Acord Municipal: Albert Marcé Pujol

Lluçà
Independents per Lluçà i Santa Eulàlia-AM: Eva Boixadé Calm

Alpens
Impulsem Alpens-AM: Montse Barniol
Junts per Alpens (JxCat): Montse Rubau Riera

Malla
Units per Malla (UPM): Eudald Sentmartí

El Brull
Ara Brull (AB): Ferran Teixidó

Espinelves
Junts per Espinelves-AM: Joan Manel Claveria
PSC-CP: Luís Fuentes Alba

Sora
Junts per Sora (JxCat): Janna Locher Casas
Independents per Sora-AM: Berta Aulí Rabionet

Santa Cecília de Voltregà
Junts per Santa Cecília (JxCat): Joan Senmartí Escarrà
Independents per Santa Cecília-AM: Montserrat Sagalés Otero

Vidrà
Junts per Vidrà: Josep Anglada
Independents per Vidrà-AM: Marc Raurell
PSC-CP: Joan Rodríguez Coronel

Santa Maria de Besora
Independents per Besora (IpB): Camilo Adam
Independents per Santa Maria de Besora-AM: Paula Moreno
Junts per Catalunya (JuntsxCat): Àngel Perarnau Dorca

Tavertet
ERC-AM: Pere Pajarols
Junts per Catalunya-Tavertet (JxCat): Albert Prado
PP: Francesc Xavier Serrahima Heusch

Sant Martí d'Albars
Junts per Catalunya: Ramon Padrós
Independents-ERC: Jordi Soler

Sant Agustí de Lluçanès
Junts per Sant Agustí (JxCat): Josep Pujol Boladeras

Sobremunt
Independents per Sobremunt (IPS): Albert Güell

Sant Sadurní d'Osormort
Candidatura de Progrés (CP): Joan Josep Riera Masgrau
ERC-AM: Jaume Vidal Roquet
Junts per Catalunya-Sant Sadurní d'Osormort (JxCat): Enric Riera Santaeulària

 

Participació