Eleccions municipals 2019

​Aquests són els candidats a les alcaldies de les principals poblacions d'Osona

Repàs dels caps de cartell de les llistes que s'han començat a definir per al 26 de maig

per Carles Fiter , 7 de març de 2019 a les 09:41 |
La sala de plens de l'Ajuntament de Vic | Carles Fiter
Aquesta informació es va publicar originalment el 7 de març de 2019 i, per tant, la informació que hi apareix fa referència a la data especificada.
El proper 26 de maig, milers d'osonencs estan cridats a participar en les eleccions municipals. Tot i que els comicis coincideixen amb les europees, el protagonisme se l'enduran sense cap mena de dubte les municipals.

Osona.com repassa els candidats que optaran a l'alcaldia de Vic i, a sota mateix, els municipis amb més població que el segueixen, com Manlleu, Torelló, Tona o Centelles. La llista s'anirà actualitzant per completar els noms de la llista que a dia d'avui encara no s'han revelat.

 


CANDIDATS ELECCIONS MUNICIPALS OSONA

Vic
JuntsxCat Vic: Anna Erra 
ERC-Som Vic: Maria Balasch
Capgirem Vic (CUP): Joan Coma
PSC: Carme Tena
Som Identitaris: Josep Anglada
Vic En Comú Podem: Arnau Martí
VIC Sentit Comú: Benjamí Dòniga
Ciutadans: Jaume Amargant
PP Vic: Francesc Esquerdo

Manlleu
ERC-Junts Fem Manlleu: Àlex Garrido
Junts per Manlleu (JuntsxCat): Arnau Rovira
CUP: Maira Costa
PSC: Marta Moreta
Manlleu En Comú Podem: María Emilia Núñez 
Ciutadans: Francisco Javier Jiménez
Som Identitaris: Paco Zambrana

Torelló
JuntsxCat Torelló: Neus Codina
ERC-Junts per Torelló: Marçal Ortuño
CUP: Francesc Manrique
PSC Torelló: Joan Carmona
Ciutadans: Pere Colomer

Tona
JuntsxTona (JxCat): Josep Salom
ERC: Judit Sardà
Aixequem Tona: Josep Lleopart
PSC Tona: Josep Manel García
PP Tona: Francisco Rivas

Centelles
PSC: Josep Paré
Ara Junts Centelles: Alfons Giol
CUP Centelles: Víctor Barquer
Junts per Catalunya Centelles (JuntsxCat): Carme Sayós
Primàries de Catalunya: Eva Verdaguer

Taradell
Junts per Taradell (JuntsxCat): Santi Estragués
ERC: Mercè Cabanas

Roda de Ter
ERC: Roger Corominas
Independents per Roda: Albert Serra
Junts per Roda (JuntsxCat): Joan Moreno

Balenyà
Junts per Balenyà (Independents): Carles Valls
PSC: Josep Tió
Junts per Catalunya (JuntsxCat): Oriol Usart
ERC: David Soldevila

Sant Hipòlit de Voltregà
Som Voltreganès (ERC): Hipòlit Serra
Sumem per Sant Hipòlit (PSC): Xavier Vilamala
Junts per Catalunya (JuntsxCat):
CUP: Marta Boixeda

Seva
ERC: Maria Anna Pineda
Junts per Seva (JuntsxCat): Gil Vilarrasa
Gent per Seva i Balenyà: Núria Rivera

*Sant Miquel de Balenyà (EMD)
Unió Municipal: Josep Antoni Vallbona Ortega
Junts per Catalunya: Lluís Mas
Gent per Seva i Balenyà: Rosalia Solà

Les Masies de Voltregà
Sumem per les Masies (PSC): Sergi Vilamala
Som Voltreganès (ERC): Montse Mas
Junts per Catalunya (JuntsxCat):
CUP: Ricard Moreu

Sant Julià de Vilatorta
Acord per Vilatorta i Vilalleons-AM (ERC): Joan Carles Rodríguez

Gurb
Junts per Gurb (JuntsxCat): Joan Roca
Units per Gurb (ERC-AM): Josep Casassas
Independents: Pere Casacuberta

Prats de Lluçanès
ERC: Isaac Peraire
Junts per Prats (JuntsxCat): Jordi Bruch

Calldetenes
Junts per Calldetenes (JuntsxCat): Marc Verdaguer
ERC: Màrius Valls
Poble en Marxa-CUP: Enric Godó

Sant Pere de Torelló
Entesa per Sant Pere-AM: Jordi Fàbrega

Folgueroles
Junts per Folgueroles (JuntsxCat i Independents): Miquel Serra
Desperta Folgueroles-Acord Municipal (ERC): Xavier Roviró
Més per Folgueroles (PSC): Antoni Noguer

Santa Eugènia de Berga
Junts per Santa Eugènia (JxCat): Xevi Fernández
ERC: Naiara Puchades
Independents de Santa Eugènia de Berga (ISEB): Josep Sallent
SOMSEB: Daad J. Bellafont
Partit Popular: Rafael Trigo Pedrosa

 

Participació