La Marató de TV3 i Santa Llúcia marquen l'agenda del cap de setmana

Recull d'actes previstos a Osona, de divendres a diumenge

per Redacció Osona.com , 12 de desembre de 2014 a les 07:02 |
Aquesta informació es va publicar originalment el 12 de desembre de 2014 i, per tant, la informació que hi apareix fa referència a la data especificada.

Una parada de tions, a la Fira de Santa Llúcia de Taradell. Foto: Josep Maria Costa


Divendres, 12 de desembre

Balenyà: festes d’hivern
Espinelves: Fira de l’Avet

Les Masies de Voltregà i Sant Hipòlit de Voltregà: el Voltreganès amb la Marató de TV3
Manlleu: Badanadal
Manlleu: concert solidari per la Marató de TV3
Manlleu: concurs de preguntes sobre l’esquerra independentista, en el marc de l’aniversari del Casal Boira Baixa
Manlleu: el fotògraf Iñaki Relanzón presenta el seu llibre 'Ordesa, las montañas de Celia'
Manlleu: masterclass d’spinning a Xauxa, per la Marató de TV3
Manlleu: les AMPA de Manlleu amb la Marató de TV3
Taradell: presentació del documental ‘Bon cop de falç. La història de l’himne’
Tona: presentació del llibre ‘Estels, Ermites i Esglesioles del Montseny’
Torelló: monòleg d’Albert Boira (El Moscou)
Vic: concert de Barcelona Gospel Messengers, finalistes del programa de TV3 ‘Oh Happy Day!’ (Atlàntida)
Vic: conferència ‘República catalana i dret d'autodeterminació’, a càrrec de Gerardo Pisarello, al Fòrum de Debats
Vic: cursa solidària per la Marató de TV3
Vic: dj Capo (Pasternak)
Vic: Festival Julius
Vic: Fira de Santa Llúcia
Vic: presentació del llibre 'El maltés', de Jordi Martín, amb l'autor i Jordi Vilarrodà
Vic: taula rodona ‘Fa falta la creació de noves facultats de medicina?’, amb Antoni Bayés de Luna, Ramon Brugada, Josep Arimany i Marc Soler
Vic: 'Volem un treball digne', amb Joan Coscubiela, Mónica Vázquez i Juan Gil
SERVEIS: Cartellera de cinema, telèfons d'interès, horaris de transport, farmàcies de guàrdia 

Dissabte, 13 de desembre
Balenyà: festes d’hivern
Calldetenes: música i monòlegs per la Marató de TV3 (Auditori Teatre)
Centelles: quina de l’escola Xoriguer
Centelles: mostra d’artistes locals
Collsuspina: taller sobre cuina saludable en família
Collsuspina: xerrada ‘Collsuspina, feina feta’, a càrrec de l’equip de govern
Espinelves: Fira de l’Avet
Les Masies de Voltregà i Sant Hipòlit de Voltregà: el Voltreganès amb la Marató de TV3
Manlleu: Badanadal
Manlleu: cicle de cinema de tardor
Manlleu: concert d’Expectativa Zero (La Grange)
Manlleu: concert solidari de gospel
Manlleu: mercat de segona mà
Manlleu: presentació del conte infantil ‘Quin caos d’habitació’, de Xavier Salomó
Manlleu: xerrades ‘Espais de lluita’, en el marc de l’aniversari del Casal Boira Baixa
Oristà: ball
Prats de Lluçanès: Fira de Santa Llúcia
Roda de Ter: exposició de pessebres
Roda de Ter: taller d’elaboració d’espelmes, exposició de fotografia i exposició de pintura de Maria Vilar
Sant Pere de Torelló: taller de nadales
Santa Eugènia de Berga: actes per a la Marató de TV3
Santa Eulàlia de Riuprimer: festa major
Seva: ‘L’hostalera’, a càrrec del grup de teatre Balenyà Ateneu
Taradell: Fira de Santa Llúcia
Taradell: primera Nit de Santa Llúcia
Tona: conferència "Filar i tèxir el peplos d'Atenea: treballs de dones a l'Atenes clàssica", a càrrec de Dolors Molas
Tona: Tona contra el càncer, festival benèfic
Torelló: caminada per la Marató de TV3
Torelló: concert d'hivern a càrrec de l'Escola Municipal de música 'El faristol' de Roda de Ter i l'Esquirol i l'Escola Municipal de música de Torelló (Cirvinaum)
Torelló: Crappy Tuesdays (Nasty Garage) + Cube (El Moscou)
Torelló: presentació dels llibres 'El món per un forat' i 'Petites històries al replà de casa' de Maria Vilanova i Vila-Abadal
Torelló: Tercera edició de la pescanocturn clàssic
Vic: dj Alec Sun (Pasternak)
Vic: Festival Julius
Vic: Fira de Santa Llúcia
Vic: recorregut medieval al Museu Episcopal
Vic: visita comentada ‘El cicle de Nadal al Museu Episcopal’
SERVEIS: Cartellera de cinema, telèfons d'interès, horaris de transport, farmàcies de guàrdia 

Diumenge, 14 de desembre
Balenyà: festes d’hivern
Calldetenes: arrosada popular per la Marató de TV3
Calldetenes: teatre ‘Losers’, amb Alba Florejacs i Jordi Díaz (Auditori Teatre)
Centelles: espectacle per a la Marató de TV3
Centelles: inauguració del museu del caganer
Centelles: llàntia solidària de Mans Unides
Centelles: pedalada per la Marató de TV3
Espinelves: Fira de l’Avet
Les Masies de Voltregà i Sant Hipòlit de Voltregà: el Voltreganès amb la Marató de TV3
Manlleu: Badanadal
Manlleu: cicle de cinema de tardor
Manlleu: concert de la coral Serpencanta per a la Marató de TV3
Manlleu: cursa atlètica per a la Marató de TV3
Manlleu: cursa d’automodelisme per a la Marató de TV3
Manlleu: festa solidària de les AMPA de Manlleu per a la Marató de TV3
Manlleu: observació d’ocells (Diumenge a la vora del Ter)
Manlleu: pàdel i tennis per a la Marató de TV3
Prats de Lluçanès: Fira de Santa Llúcia
Roda de Ter: espectacle de dansa per la Marató de TV3
Roda de Ter: exposició de pessebres
Roda de Ter: Fira de pont a pont
Roda de Ter: ruta teatralitzada de Miquel Martí i Pol
Sant Hipòlit de Voltregà: ball amb Sebastià
Sant Hipòlit de Voltregà: concert de Barcelona Gospel Messengers, finalistes del programa de TV3 ‘Oh Happy Day!’
Sant Julià de Vilatorta: actes per a la Marató de TV3
Sant Julià de Vilatorta: concert de Nadal de l’Agrupació sardanista
Sant Julià de Vilatorta: torneig de Nadal de botxes
Sant Pere de Torelló: Sant Pere de Torelló batega per la Marató de TV3
Sant Quirze de Besora: trobada solidària de cotxes clàssics i mítics per la Marató de TV3
Sant Vicenç de Torelló: Mercat de l’Avet
Santa Eugènia de Berga: actes per a la Marató de TV3
Santa Eulàlia de Riuprimer: festa major
Santa Eulàlia de Riuprimer: Fira Santulària
Tavèrnoles: festa dels 10 anys de La Rella
Tavèrnoles: inauguració de la mostra de pessebres
Tavèrnoles: xocolatada popular per a la Marató de TV3
Tona: pedalada per la Marató de TV3
Tona: Tona contra el càncer, festival benèfic
Vic: ‘El meu primer festival’, a cineclubxic
Vic: Festival Julius
Vic: Fira de Santa Llúcia
Vic: inauguració del pessebre del barri dels Caputxins i cantada de nadales
Vic: ‘Pere i el llop’, concert familiar de l’Orquestra de Cambra de Vic (Atlàntida)
Vic: presentació de Capgirem Vic, candidatura de la CUP i Procés Constituent a les eleccions municipals
Vic: recorregut medieval al Museu Episcopal
Vic: teatre ‘La partida’, amb Ramon Madaula (Atlàntida)
Vic: visita guiada a l’assecador de Can Riera Ordeix
Viladrau: portada del pessebre ecològic a Bellmunt
Vilanova: Aplec de Sant Andreu de Bancells
SERVEIS: Cartellera de cinema, telèfons d'interès, horaris de transport, farmàcies de guàrdia 

***Si voleu que els vostres actes surtin publicats a l'Agenda, podeu enviar les dades de l'esdeveniment al mail osona@osona.com

 

Arxivat a:
Agenda, agenda
Participació