Agenda del cap de setmana a Osona

Recull d'actes previstos, de divendres a diumenge

per Redacció Osona.com , 28 de novembre de 2014 a les 06:41 |
Aquesta informació es va publicar originalment el 28 de novembre de 2014 i, per tant, la informació que hi apareix fa referència a la data especificada.

Pep Poblet actuarà a Manlleu. Foto: Adrià Costa


Divendres, 28 de novembre

Balenyà: hora del conte
Manlleu: concert de Sanjosex

Manlleu: lliurament del Premi a la solidaritat i la convivència Paco Estrella
Manlleu: mercat d’intercanvi de roba infantil
Manlleu: presentació del llibre ‘Diario de una mujer maltratada’ i xerrada de la Policia Local
Manlleu: Tastets de saxo de tardor, amb Pep Poblet i sopar
Manlleu: Volta a Osona Clàssic Ral·li
Oristà: festa major
Osona: Gran Recapte d’Aliments
Roda de Ter: presentació del llibre ‘La lluita de la dona bereber’, a càrrec de l’autora Jamila Al Hassani
Sant Julià de Vilatorta: sessió de cinema al casal dels avis
Tavèrnoles: esquetxos i monòlegs d’humor amb la companyia Nyigo-Nyigo
Tona: festa major
Tona: el filòleg alemany Tilbert Stegmann presenta la seva autobiografia
Torelló: concentració i corrandes a l’estació de tren, convocat per ‘Perquè no ens fotin el tren’
Torelló: humor i música a El Petit Moscou, amb Divide & Wenceslao
Vic: concert d'Alba Sànchez (cafè llibreria l'Occità)
Vic: concert de l’Orquestra Plateria (Atlàntida)
Vic: conferència de J.M. Reniu ‘9-N. I ara què?’
Vic: dj Capo (Pasternak)
Vic: inauguració d'una exposició col·lectiva d'art al Col·legi d'Aparelladors d'Osona
Vic: jornada sobre el desenvolupament de projectes per a edificis de baix consum energètic, al COAC Osona
Vic: presentació del llibre 'Castor, la bombolla sísmica' i de l’última edició de l’Anuari dels Silencis Mediàtics del Grup de Periodistes Ramon Barnils
Vic: presentació del llibre 'El dia que vaig fer vuit anys', d'Antoni Pladevall
Vic: QUAM, ‘Visions – Revisions / Art – Educació’
Vic: tertúlia 'El naixement de la filosofia', amb Albert Espona i Joan Ferrer, al Fòrum de Debats
SERVEIS: Cartellera de cinema, telèfons d'interès, horaris de transport, farmàcies de guàrdia 


Dissabte, 29 de novembre
Balenyà: presentació dels equips de bàsquet d’Osona sud
Calldetenes: ‘Marabunta', de Guillem Albà & The All In Orchestra (Auditori-Teatre)
Gurb: festa major
La Guixa: teatre 'El café del centro' (festa major)
Lluçà: caminada a Sant Climent de la Riba
Manlleu: cicle de cinema de tardor
Manlleu: final del concurs estatal de cante flamenc El Candil
Manlleu: foment de la lectura científica a la biblioteca
Manlleu: Volta Osona Clàssic Ral·li
Oristà: festa major
Osona: Gran Recapte d’Aliments
Prats de Lluçanès: taller de manualitats al Casal del Jovent
Roda de Ter: taller monogràfic d’scrapbooking
Sant Bartomeu del Grau: Festival verd
Sant Martí Sescorts: teatre 'A l'armari i al llit al primer crit', a càrrec dels Joves Martinencs (festa major)
Santa Eulàlia de Riuprimer: presentació del llibre ‘Clarors i obscuritats’ de Teresa Vilademunt
Santa Eulàlia de Riuprimer: visita guiada a l’ermita de Sant Sebastià
Taradell: musical ‘El foc de la misèria’
Tona: festa major
Torelló: acte amb motiu del Dia Internacional de la Diversitat Funcional
Torelló: inauguració de l'exposició ‘25 anys de la Dansa de Torelló i els Dansaires de la Vall del Ges'
Torelló: Segimundo Toxicómano (El Moscou)
Torelló: teatre ‘Vània’ de la cia. Les Antonietes (Cirvianum)
Vic: actes del Dia Mundial de la diabetis
Vic: circ i música tradicional valenciana, ‘El fandango de Marx’, de la cia. Patricia Pardo (Espai ETC)
Vic: celebració del 20è aniversari de l'AEiG Tsunami
Vic: concert de piano d’Ignasi Cambra, cicle de Grans Concerts (Atlàntida)
Vic: dj Colin Peters (Pasternak)
Vic: Famèlic dj (Jazz Cava)
Vic: QUAM, ‘Visions – Revisions / Art – Educació’
Vic: recorregut medieval al Museu Episcopal
Viladrau: caminada solidària contra la violència de gènere
SERVEIS: Cartellera de cinema, telèfons d'interès, horaris de transport, farmàcies de guàrdia 

Diumenge, 30 de novembre
Balenyà: festival de patinatge
Calldetenes: caminada lliure Guilleries-Calldetenes
Calldetenes: ‘La caputxeta i el follet’, amb Titelles Vergés (Auditori-Teatre)
Calldetenes: lliurament dels Premis Manchón de l'Associació Sant Tomàs
Centelles: ‘L’hostalera’, amb el Grup de Teatre Balenyà Ateneu
Gurb: festa major
Les Masies de Voltregà: circuit de cros escolar del Voltreganès
Manlleu: cicle de cinema de tardor
Manlleu: les AMPA de Manlleu amb la Marató de TV3
Oristà: festa major
Sant Hipòlit de Voltregà: ball amb Josep Candàliga
Sant Hipòlit de Voltregà: quinto solidari amb la Marató de TV3
Sant Julià de Vilatorta: ruta guiada per l’aeròdrom de Vilatorta
Roda de Ter: ball a Can Planolas
Roda de Ter: espectacle de Tortell Poltrona (Teatre Eliseu)
Taradell: musical ‘El foc de la misèria’
Torelló: ‘Gretel i Hansel’ de Zum Zum Teatre (Cirvianum)
Tona: festa major, amb la Fira Joc-Joc
Santa Eulàlia de Riuprimer: visita guiada a l’ermita de Sant Sebastià
Vic: caminada solidària per la Marató de TV3
Vic: Coriolà (Jazz Cava)
Vic: dansa ‘Constel·lacions’, amb la companyia Aracaladanza (Atlàntida)
Vic: l’Orquestra Casolana, amb la cia. Ninot i Nas (Espai ETC)
Vic: trobada de l'Oca Rosa, amb tallers i ball amb Violinafolk Trio
Vic: visita guiada pel cementiri
Vilanova de Sau: Aplec de Sant Andreu de Bancells
SERVEIS: Cartellera de cinema, telèfons d'interès, horaris de transport, farmàcies de guàrdia 

***Si voleu que els vostres actes surtin publicats a l'Agenda, podeu enviar les dades de l'esdeveniment al mail osona@osona.com

 

Arxivat a:
Agenda, agenda
Participació