Fotos: centenars de joves al Cantabars de Manlleu

El recorregut va iniciar divendres la Fes-te Jove de Manlleu

per Osona.com , 7 d'agost de 2011 a les 08:19 |
Aquesta informació es va publicar originalment el 7 d'agost de 2011 i, per tant, la informació que hi apareix fa referència a la data especificada.
Cantabars Foto: Lurdes López

Aquest divendres, dia 5 d’agost, el tradicional Cantabars del Fest-te Jove ha obert els actes de la Fes-te JOve, dins el marc de la Festa Major de Manlleu d’aquest any. L’activitat va començar a dos quarts de deu del vespre amb sortida a la plaça de Dalt Vila i arribada a la zona esportiva del passeig del Ter.



Altres actes de la Fes-te Jove

El dissabte, dia 6, a la tarda hi haurà una sessió de jocs tontos i, a partir de les 11 de la nit, concerts de Rumb al bar, Brams, Txilum i Ressaka Ska; i una sessió de música reggae amb Fire Warriors, Reggaeland i Highlight Intl, al passeig del Ter.

D'altres activitats que es portaran a terme dins del Fes-te Jove són un concurs d’arròs, la festa de la Terra, campionats 3x3 de bàsquet i futbol, un bingo, una caminada nocturna, un campionat de botifarra o la festa de l’escuma.



El Ter.net: Arriba la Festa Major de Manlleu amb el 10è aniversari de la Fes-te Jove i el Serpent renovat

------------------------------------------------------------

PROGRAMA D'ACTES DE LA FESTA MAJOR

Divendres, 12 d’agost

17:00 h DONACIÓ DE SANG (Banc de Sang i Teixits) i FESTA DE L’ESCUMA per a la quitxalla, al restaurant El Morter

18:00 h Taller “EL JOC DELS DRETS HUMANS” dins del Pla de Civisme de
Manlleu, a la plaça de Dalt Vila
Edat recomanada: a partir de 9 anys

19:00 h CERCAVILA de GEGANTS i CAPGROSSOS acompanyats pel grup XAROP DE CANYA
Sortida: plaça de Dalt Vila. Arribada: plaça Fra Bernadí

20:30 h PREGÓ DE FESTA MAJOR a càrrec d’Àlex Roca Remolins, jubilat, als jardins de Can Puget
L’acte serà interpretat en llengua de signes catalana

22:00 h AUDICIÓ DE SARDANES DEDICADA A LES DONES COMPOSITORES amb la cobla LA FLAMA DE FARNERS i estrena de la sardana “HISTÒRIES PER DESCOBRIR” de la compositora Rosa Mari Ramírez i Abella, a la plaça Fra Bernadí

23:00 h Espectacle de cabaret: “DEL TER AL PLATA”
Dramatúrgia i direcció de Jaume Collell, amb els actors Xavier Boada i Itziar Castro, l’orquestra La Imperial, amb direcció musical a càrrec de Joan Ramon Puntí i Joan Roura, com a ajudant de direcció i producció executiva, als jardins de Can Puget
Venda d’entrades: al Museu Industrial del Ter 93 851 5176
Entrada: 12€

Dissabte, 13 d’agost

18:00 h ESPECTACLE INFANTIL a càrrec de Diverta amb l’espectacle “EL TRON SENSE REI”, als jardins de Can Puget

20:00 h HAVANERES a càrrec del grup CAVALL BERNAT, a la plaça Fra Bernadí

22:00 h CONCERT a càrrec de TANGUS QUINTET, dins del Cicle de Concerts de Manlleu 21è aniversari, als jardins de Can Puget.
Entrada: 3€

Diumenge, 14 d’agost

FESTA DEL SERPENT DE MANLLEU

09:30 h Passejada per La Devesa i lectura de la Llegenda del Serpent a
càrrec dels actors Francesc Colomer i Jordi Pla
Sortida: passeig del Ter (zona embarcador)

17:00 h El Serpent dels Menuts: tallers i activitats, al passeig del Ter (zona embarcador)

18:00 h Espectacle de carrer itinerant “PASSEJANT A GRUBBY” dins del Pla a 20:00 h de Civisme de Manlleu
Sortida: Museu Industrial del Ter
Edat recomanada: públic familiar

18:00 h FUTBOL Trofeu Ajuntament de Manlleu: AEC MANLLEU i CF BADALONA (2a B), al Camp municipal d’Esports

19:00 h Espectacle teatral “SERPENT 2.0”, al passeig del Ter (zona embarcador)

22:00 h Aparició del Serpent i inici de l’espectacle
Música, corredisses, danses, gresca, foc, crits..., al passeig del Ter
(zona embarcador)
Fi de festa i concert amb el grup TERÀPIA DE SHOCK, a la plaça Fra Bernadí
En acabar, al carrer Enric Delaris EL SALT DEL DIAMANT!

www.serpentmanlleu.cat

Dilluns, 15 d’agost

10:00 h 34a edició CURSA ATLÈTICA POPULAR FESTA MAJOR
Cursa sènior 5 km i curses infantils
Sortida i arribada: plaça Fra Bernadí

12:00 h OFICI DE FESTA MAJOR, presidirà Mn. Joan Torra Bitlloch, rector de
les parròquies de Torelló, a l’església de Santa Maria

13:00 h BALLADA DE TRES SARDANES amb la COBLA SABADELL, a la plaça
Crist Rei

18:30 h ACTUACIÓ CASTELLERA a càrrec de les colles MINYONS DE L’ARBOÇ i
NYERROS DE LA PLANA, a la plaça Fra Bernadí

20:30 h CONCERT de SARDANES amb la COBLA SABADELL i la jove soprano
manlleuenca Rosa Mari Ramírez i Abella, a la plaça Fra Bernadí

23.00 h BALL a càrrec del grup HOTEL COCHAMBRE amb versions dels èxits
de sempre, a la plaça Fra Bernadí

Dimarts, 16 d’agost

11:00 h BICIBARRIS amb el grup d’animació PEP CALLAU i FESTA DE
L’ESCUMA. Decora la teva bici! Aquest any amb nous premis! Podeu
participar en grup!
Sortida: plaça Fra Bernadí
Arribada: passeig del Ter (zona embarcador)

19:00 h CONCERT DE FESTA MAJOR a càrrec de l’orquestra MARAVELLA, a la
plaça Fra Bernadí

20:30 h AUDICIÓ DE SARDANES a càrrec de la COBLA CIUTAT DE GIRONA, a
la plaça Fra Bernadí

22:45 h CORREFOC a càrrec de la Colla de Diables ELS SERPENTS DE
MANLLEU, pels carrers de Dalt Vila

23:00 h Fi de festa GRAN BALL DE FESTA MAJOR amb l’orquestra
MARAVELLA, a la plaça Fra Bernadí.

---------------------------------------------


PROGRAMA D'ACTES DEL FES-TE JOVE

Divendres, 5 d’agost

21.30 h CANTABARS (sortida a la plaça de Dalt Vila i arribada al passeig del Ter (zona esportiva). Inscripcions a l’embarcador del Ter partir del divendres 29 de juliol de 2010).

ASSAIG DE CANTABARS el divendres 29 de juliol de 2011 a les 22.30 h a l’embarcador del Ter.

01.00 h CONCERT amb MIQUEL DEL ROIG i PD ORIOLGA (Revival horror, Vic). ESCENARI CONCERT Al passeig del Ter (zona esportiva)

Dissabte, 6 d’agost

16.30 h JOCS TONTOS

23.00 h CONCERT amb RUMB AL BAR (rumba, del barri de Gràcia), BRAMS (ska-rock, Berguedà), TXILUM (reggae, Sant Cugat), RESSAKA SKA (ska, Manlleu) ESCENARI CONCERT Al passeig del Ter (zona esportiva)

23.00 h FREE REGGAE & DANCEHALL NIGHT: FIRE WARRIORS (Hostalets de Balenyà), REGGAELAND (Bcn), HIGHLIGHT INTL. (Manlleu / Borgonyà). ESCENARI DJ Al passeig del Ter (zona esportiva)

Diumenge, 7 d’agost

11.00 h CONCURS D’ARRÒS

14.30 h DINAR DEL CONCURS (menjada de l’arròs que s’ha cuinat al concurs)

16.30 h FESTA DE LA TERRA: Cantautor JOAN USART, Concurs de TITIUS, Torneig de BITLLES CATALANES


Dilluns, 8 d’agost

17.00 h CAMPIONATS 3x3 (3x3 bàsquet, 3x3 futbol)

22.00 h GRAN BINGO DE FES-TE JOVE


Dimarts, 9 d’agost

15.30 h 1r TORNEIG DE POKER FES-TE JOVE. Premis sorpresa pels tres primers classificats

21.00 h 5a CAMINADA NOCTURNA sortida i arribada al passeig del Ter (zona embarcador). Inscripcions prèvies fins al dilluns 8 d’agost. Places limitades.


Dimecres, 10 d’agost

18.30h a 23.00h 1r TORNEIG FUTBOL 5 ÀNGELS CAIGUTS. Al camp de futbol del Manlleu (organitza: Àngels Caiguts)

23.00 h CAMPIONAT DE PESCA NOCTURNA


Dijous, 11 d’agost

16.00 h CAMPIONAT DE BOTIFARRA

18.30h a 23.00h 1r TORNEIG FUTBOL 5 ÀNGELS CAIGUTS. Al camp de futbol del Manlleu (organitza: Àngels Caiguts)

23.00h FESTA FEELING AMB ESCUMA. Dj Solde, Ernest Codina i tot l’equip del Feeling. Al passeig del Ter (zona esportiva)


Divendres, 12 d’agost

16.00 h a 22.00h SKATE PARK: CONCURS DE SKATE, EXHIBICIÓ DE GRAFFITIS, DJ’s SET: KERO, DURACEL, JACOB, NESTY & more... (D’n’B / Reggae / Rap)

23.00 h CONCERTS amb NYANDÚ (Nandu en solitari presenta Reiteracions, la Torre d’Oristà), MATES MATES (rock amb melodies boniques, Gurb – Vic), FURGUSON (trash, Gurb), MENDETZ (pop electrònic, BCN). ESCENARI CONCERT Al passeig del Ter (zona esportiva)

23.00 h FREE PARTY HARDTOTEK & FRIEND'S

KERO vs PORTXX (Hardtotek Crew) [Raggatek]
STARTEK6TEM CREW [Raggatek]
MUTT (Hardtotek Crew) [Hardtek]
DURACEL (Hardtotek Crew) [Hardtek]
WILLOW (Vilasound) [Drum&Bass]
JACOB (Hardtotek Crew) [Jump up / Raggajungle / Drumbass]
DON FELIX & NESTY [Rap / Raggajungle / Drum&Bass]

ESCENARI DJ Al passeig del Ter (zona esportiva)


Dissabte, 13 d’agost

18.00 h ”ELS 254 DE MANLLEU” (Cursa vertical al campanar). Sortida a la Plaça Fra Bernadí

23.00 h CONCERT amb TURNSTILE (post HC, Manlleu), EINA (rock, Vilafranca del Penedès), KAOTIKO (punk-rock, Euskal Herria), MILENRAMA (HC – punk, Sarrià de Ter). ESCENARI CONCERT Al passeig del Ter (zona esportiva)

23.00 h FREE ELECTRONIC NIGHT: MINDSDRUMS (Manlleu). ESCENARI DJ Al passeig del Ter (zona esportiva)


Diumenge, 14 d’agost

FESTA DEL SERPENT DE MANLLEU

22.00 h Aparició del Serpent i INICI DE L’ESPECTACLE (Música, corredisses, danses, gresca, foc, crits...)

01.00 h 1r SALT DEL DIAMANT! Al C. Enric Delaris.

Seguidament, CONCERT amb ALWAYS DRINKING MARCHING BAND (Davant del Si-dral)

03.00 h 2n SALT DEL DIAMANT! Al C. Enric Delaris.


Dilluns, 15 d’agost

10.30 h 5è TORNEIG D’ESCACS a la vora del Ter, al Passeig del Ter (zona embarcador)

17.30 h BAIXADA DE CARRETONS (sortida: passatge d’Àngela Roca)

22.00 h ENTERRAMENT DE LA BÓTA (Gimcana per grups). sortida: plaça de Dalt Vila. Arribada: passeig del Ter (zona embarcador)


Dimarts, 16 d’agost

22.45 h CORREFOC a càrrec de la colla de diables ELS SERPENTS DE MANLLEU, pels carrers de Dalt Vila


--------------------------


Tots els actes tenen lloc a l’embarcador del Ter de Manlleu, excepte els concerts que es fan a la zona esportiva.

Organitza: Comissió Fes-te Jove, Casal Boira Baixa Manlleu
- Bloc del Fes-te Jove

Col·labora: Ajuntament de Manlleu, Associació per les Tradicions Populars Catalanes “El Serpent de Manlleu”, Ràdio Manlleu, Àngels Caiguts, Grup de Defensa del Ter, Amplificador, Colla de Diables Els Serpents de Manlleu, Agrupament Escola i Guia Arrels, Colla Gegantera i Grallera de Manlleu, Colla Sardanista Encís, Grup Fotogràfic Manlleu

 

Participació