Música

Guia de la Mercè 2022: data i lloc de tots els concerts

No caldrà reservar entrades ni hi haurà restriccions en l'aforament per primera vegada des de la pandèmia

La Mercè a la platja del Bogatell | Ajuntament de Barcelona
per Yaiza Sánchez, Barcelona, Catalunya | 14 de setembre de 2022 a les 14:00 |
La música és, un any més, una de les principals protagonistes de les festes de la Mercè, que se celebra a la capital catalana del divendres 23 de setembre al dilluns 26. A diferència de les edicions anteriors, els festivals del BAM, la Cultura Viva, la Música Mercè i l'Espai Maria Cristina ballaran al son dels ritmes locals i internacionals sense les restriccions d'aforament i les cites prèvies. 

A continuació oferim una guia dels concerts de la Mercè 2022, segons si pertanyen al BAM, al Cultura Viva, al Música Mercè o a l'Espai Maria Cristina.


BAM


Igual que en anys anteriors, la programació del BAM inclourà alternatives de la música actual, que combina diversos gèneres, formats i identitats. Els concerts estaran repartits en quatre escenaris: moll de la Fusta, la rambla del Raval i Antiga Fàbrica Estrella Damm.

 

Luna Ki Foto: Europa Press

 

Al Moll de la Fusta, al Besòs, es faran els següents:

Divendres, 23 de setembre
  • 20:45 h: Miss Raisa
  • 23:00 h: Maestro Espada
  • 01:00 h: Lao Ra
Dissabte, 24 de setembre
  • 21:00 h: Duo Ruut
  • 23:00 h: Marina Satti
  • 01:00 h: Anikka
Diumenge, 25 de setembre
  • 20:00 h: Don't hit a la negrx
  • 22:30 h: Toro
  • 01:00 h: Jokkoo
Pel que fa al Moll de la Fusta de Llobregat s'han organitzat aquests esdeveniments:


Divendres, 23 de setembre
  • 21:30 h: Durag
  • 00:00 h: La Élite i Sin Bragas
  • 02:00 h: Luna Ki
Dissabte, 24 de setembre
  • 19:30 h: Brot Finalistes
  • 22:00 h: Cruhda
  • 00:00 h: Molly Nilsson
  • 02:00 h: Frantic Amber
Diumenge, 25 de setembre
  • 18:00 h: Sona 9 - Crisbru
  • 18:45 h: Sona 9 - Microhomes
  • 19:30 h: Sona 9 - Dan Peralbo i el Comboi
  • 21:30 h: Bones of Minerva
  • 00:00 h: L'URSS
  • 02:00 h: ¥€$SI Perse
A continuació, s'especifiquen els concerts a la rambla del Raval:

Divendres, 23 de setembre
  • 21:00 h: Diversorium
  • 23:00 h: Yeli Teli, que reuneix a Álvaro Romero i Pedro de Linha
  • 00:30 h: Asmaa Hamzaoui i Bnat Timbouktou
Dissabte, 24 de setembre
  • 21:00 h: Sunkusi
  • 23:00 h: Issam
  • 00:30 h: Cartel Madras
Diumenge, 25 de setembre
  • 23:00 h: Tristany
  • 00:30 h: Pedro Mafama
Per acabar, a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm es faran aquests concerts:

Dilluns, 26 de setembre
  • 17:30 h: Anna Ferrer
  • 18:15 h: Magia Bruta
  • 19:00 h: Los Voluble
  • 20:00 h: Mans O

Cultura Viva


Es tracta d'una de les ofertes més cosmopolites i tindran lloc a Nau Bostik i Fabra i Coats. 
 

Las Opinólogas Foto: Instagram

 
Per una banda, a Nau Bostik s'han organitzat aquests esdeveniments:

Divendres, 23 de setembre
  • 21:00 h: La Maga
  • 22:00 h: Eli Almic
  • 23:00 h: Koers
D'altra banda, a Fabra i Coats es faran aquests concerts:

Dissabte, 24 de setembre (Escenari Fabra)
  • 17:00 h: Miquel i Novel Quintet
  • 19:15 h: Noko Woi
  • 21:30 h: Senyor Oca
  • 23:45 h: Trezor
Dissabte, 24 de setembre (Escenari Harmonia)
  • 18:15 h: Remei de Ca la Fresca
  • 20:30 h: Tnde (The Near Death Ensemble)
  • 22:45 h: Robot Emilio
Dissabte, 24 de setembre (Escenari interior Fabra)
  • 18:00 h: Flamenco Metropolitan
  • 20:00 h: Joana Dark
  • 21:45 h: Zbabek, Nara Is Neus i Amas
Diumenge, 25 de setembre (Escenari Fabra)
  • 12:00 h: Eva Fernández
  • 13:30 h: Las Opinólogas
  • 14:30 h: DJ Trapella

Mercè Música


Com en jornades anteriors, els concerts, que aglutinen tota mena d'estils musicals, tindran sis escenaris: el Teatre Grec, els Jardins del Doctor Pla i Armengol, la Seu del districte de Nou Barris, la Platja de Bogatell, l'avinguda de la Catedral i la ronda de Sant Antoni. 
 

31 FAM Foto: Instagram


Al Teatre Grec es faran aquests concerts:

Divendres, 23 de setembre
  • 20:30 h: Lucia Fumero i Rita Payés
  • 22:15 h: Les Músiques de Frida
  • 00:00 h: Alain Pérez
Dissabte, 24 de setembre
  • 20:30 h: Rachelle Adrioli
  • 22:15 h: Vinicio Capossela
  • 01:15 h: Egon Soda
Diumenge, 25 de setembre
  • 20:30 h: 25 anys sense Tete Montoliu
  • 22:15 h: Guinga, Carme Canela i Pintxo Villa
  • 00:00 h: Ray Lema
Quant als Jardins del Doctor Pla i Armengol, s'han organitzat els següents esdeveniments:

Divendres, 23 de setembre
  • 20:00 h: Uma
  • 21:45 h: Ana Rossi
  • 23:30 h: Faneka
Dissabte, 24 de setembre
  • 12:00 h: ESMUC
  • 20:00 h: Nico Roig
  • 21:45 h: Momi Maiga i Vernau Mier
  • 23:30 h: Anna Tréa
Diumenge, 25 de setembre
  • 12:00 h: Fundació Conservatori Liceu
  • 20:00 h: Paolo Angeli
  • 21:45 h: Alberto Alcalá Trio
  • 23:30 h: Xarim Aresté
Pel que fa a la Seu del districte de Nou Barris, es faran aquests:

Divendres, 23 de setembre
  • 20:45 h: Banda Municipal de Barcelona
Dissabte, 24 de setembre
  • 20:45 h: Liceu
Diumenge, 25 de setembre
  • 20:45 h: OBC
Dilluns, 26 de setembre
  • 19:30 h: Vozes i Marta Valero
A la Platja de Bogatell, l'escenari d'Estrella Damm, es tenen previst aquests concerts:

Divendres, 23 de setembre
  • 21:30 h: 31FAM
  • 23:30 h: Alizzz
  • 01:30 h: Santa Salut
Dissabte, 24 de setembre
  • 21:30 h: Marcel i Júlia
  • 23:30 h: Els Catarres
  • 01:30 h: Delafé i las Flores Azules
En relació amb l'avinguda de la Catedral, s'han organitzat:

Divendres, 23 de setembre
  • 00:00 h: Mannarino
Dissabte, 24 de setembre
  • 22:00 h: Peret Reyes
  • 00:00 h: Juan Perro
Diumenge, 25 de setembre
  • 22:00 h: Pepe Habichuela
  • 00:00 h: Laboratoria Flamenco
Finalment, a la ronda de Sant Antoni es tenen previstos aquests concerts:

Divendres, 23 de setembre:
  • 22:00 h: Big Menú
Dissabte, 24 de setembre:
  • 13:00 h: Guillem Roma, Alessio Arena i Rivolta
  • 22:00 h: Bab L'Bluz
Diumenge, 25 de setembre
  • 12:30 h: Rivolta
  • 22:00 h: Koko Jean i The Tonics

Espai Maria Cristina i Zona Universitària


Tanquen la llista els concerts de l'Espai Maria Cristina i Zona Universitària, que reuneix als artistes més escoltats de la programació de la Mercè 2022.
 

Ginestà Foto: Lluís Clotet


Divendres, 23 de setembre. Escenari Cadena 100
  • 21:30 h: David Ros
  • 23:30 h: La Oreja de Van Gogh
  • 01:30 h: Mosaïc
Dissabte, 24 de setembre. Escenari Europa FM
  • 20:00 h: Samanta
  • 21:00 h: Nerea Rodríguez
  • 22:15 h: Les Montses
  • 23:45 h: Ítaca Band
  • 01:15 h: La Pegatina
Diumenge, 25 de setembre. Escenari Rac 105
  • 20:00 h: Cinema
  • 21:00 h: Ginestà
  • 22:30 h: Stay Homas
  • 00:00 h: Buhos
  • 01:45 h: Habla de mi en Presente
Diumenge, 25 de setembre. Escenari Els 40
  • 20:30 h: Portobello
  • 21:35 h: Miki Núñez
  • 22:55 h: Lola Índigo
  • 00:25 h: The Tyets
  • 01:45 h: Doctor Prats

 

Mostra el teu compromís amb NacióDigital.
Fes-te subscriptor per només 59,90€ a l'any, perquè és el moment de fer pinya.

Fes-te subscriptor

 

Participació