JOCS ESPORTIUS ESCOLARS DE CATALUNYA, CURS 2017/18.

Fase Final de Natació

Piscina Municipal El Vendrell, 2 de juny de 2018

per Consell Esportiu del Solsonès, Solsona, 5 de juny de 2019 a les 07:20 |

El dissabte 2 de juny es va disputar la trobada nacional de natació dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya del present curs. Amb la participació de nedadors i nedadores, provinents de les comarques de Catalunya. La jornada va transcórrer plena d’emocions, d’esforç i d’èxits, on els esportistes de la comarca van poder mostrar un molt bon nivell de natació, en les diferents modalitats convocades: lliures, braça, esquena, papallona i relleus.

El Solsonès amb una representació d’ una quinzena de nedadors i nedadores d’ Espaigua, va obtenir uns molt bons resultats i es va endur un bon grapat de medalles.

INDIVIDUALS:

Benjamí Masculí:
25 metres esquena

17è Marc Viladrich        Espaigua        23”93

18è Zenó Pallarès        Espaigua        25”47

25 metres braça
14è Roc Montanya        Espaigua        25”18
20è Andreu Valero        Espaigua        27”38

25 metres esquena
15è Marc Viladrich        Espaigua        20”50
16è Andreu Valero        Espaigua        21”69
17è Roc Montanya        Espaigua        21”75

Benjamí Femení:
25 metres esquena
13na Eva Kravets        Espaigua        24”09

25 metres braça
20na Adaia Casas        Espaigua        27”28

25 metres lliures
10na Irina Campus        Espaigua        18”40

Aleví Masculí
50 metres esquena

10è Marc Campus        Espaigua        37”44
17è Pau Travesset        Espaigua        41”33

50 metres lliures
16è Marc Campus        Espaigua        51”53

50 metres papallona
18è Oriol Travesset        Espaigua        59”09

Aleví Femení
50 metres lliures

17na Noelia Ruíz        Espaigua        39”98

50 metres braça
15na Mercè Cardona        Espaigua        53”37

50 metres papallona
17na Noelia Ruíz        Espaigua        52”78

Infantil Femení
100 metres braça

16na Paula Ariza        Espaigua        1’48”88

Cadet Masculí
100 metres papallona

 3er Marc Ariza        Espaigua        1’17”93

Juvenil Masculí
100 metres papallona

 7è Arnau Rodríguez        Espaigua        1’26”75

RELLEUS:
Benjamí Mixte: 4 x 25 metres lliures, 8ens Espaigua (Dèlia Bajona, Roc Montaña, Irina Campus i Marc Viladrich)            1’29”22
Aleví Mixte: 4 x 25 metres lliures, 5ens Espaigua (Júlia Bonvehí, Marc Campus, Noelia Ruíx i Marc Travesset)        1’11”47

 

També hauries de llegir
Fa 18 setmanes

Fase Nacional de Tennis Taula

Fa 18 setmanes

Fase Nacional d’Escacs

Participació