JOCS ESPORTIUS ESCOLARS DE CATALUNYA, CURS 2017/18

Trobada Territorial de Natació

Piscina El Pont de Suert (Alta Ribagorça), 5 de maig

per Redacció, Solsona, 11 de maig de 2018 a les 16:16 |

El dissabte 5 de maig es va disputar la trobada territorial de natació dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya del present curs. Amb la participació de nedadors i nedadores, provinents de les comarques de Lleida. La jornada va transcórrer plena d’emocions, d’esforç i d’èxits, on els esportistes de la província van poder mostrar un molt bon nivell de natació, en les diferents modalitats convocades: lliures, braça, esquena, papallona i relleus.


El Solsonès amb una representació d’ uns vint-i-cinc nedadors i nedadores d’ Espaigua, va obtenir uns molt bons resultats i es va endur un bon grapat de medalles.
Foto de grup
INDIVIDUALS:
Benjamí Masculí:

25 metres lliures

1er Marc Viladrich        Espaigua        19”78
3er Andreu Valero        Espaigua        22”10
4rt Roc Montaña        Espaigua        22”93
25 metres esquena
1er Marc Viladrich        Espaigua        25”50
2on Zenó Pallarès        Espaigua        26”04
25 metres braça
1er Roc Montaña        Espaigua        26”00
3er Andreu Valero        Espaigua        26”75
Benjamí Femení:
25 metres lliures

2na Irina Campus        Espaigua        19”18
5na Dèlia Bajona        Espaigua        23”09
25 metres esquena
3ra Eva Kravett        Espaigua        24”81
25 metres braça
3era Adaia Casas        Espaigua        28”97
7ena Eva Kravett        Espaigua        30”72
Aleví Masculí
50 metres lliures

1er Roc Font            Espaigua        35”53
2on Marc Campus        Espaigua        37”78
4rt Pau Travesset        Espaigua        41”98
5è Oriol Travesset        Espaigua        44”16
50 metres esquena
1er Marc Campus        Espaigua        49”78
2on Guillem Sances        Espaigua        49”88
50 metres braça
3er Roc Arrufat        Espaigua        55”59
4rt Pau Travesset        Espaigua        56”37
50 metres papallona
1er Roc Font            Espaigua        40”97
3er Oriol Travesset        Espaigua        48”56
Aleví Femení
50 metres lliures
3ra Noèlia Ruíz        Espaigua        40”66
7na Júlia Bonvehí        Espaigua        46”59
50 metres braça
3era Mercè Cardona        Espaigua        53”22
50 metres papallona
4ta Noèlia Ruíz        Espaigua        55”66
5na Júlia Bonvehí        Espaigua        1’04’03
Infantil Masculí
100 metres lliures

5è Toni Vilar            Espaigua        1’33”62
100 metres esquena
2on Andreu Sances        Espaigua        1’40”94
3er Toni Vilar            Espaigua        1’46”82
100 metres papallona
2on Andreu Sances        Espaigua        1’49”69
Infantil Femení
100 metres braça

1ra Paula Ariza        Espaigua        1’48”66
Cadet Masculí
100 metres lliures

1er Marc Ariza        Espaigua        1’13”68
100 metres papallona
1er Marc Ariza        Espaigua        1’18”63
Cadet Femení
100 metres lliures

4rta Andrea Gonzalez        Espaigua        1’34”56
5ena Clàudia Lleonart    Espaigua        1’37”07
100 metres papallona
2ona Clàudia Lleonart    Espaigua        1’48”81
3era Andrea Gonzalez    Espaigua        Desqualificada
Juvenil Masculí
100 metres esquena

1er Arnau Rodríguez        Espaigua        1’29”21
100 metres papallona
 1er Arnau Rodríguez        Espaigua        1’21”81


RELLEUS:
Benjamí Mixte: 4 x 25 metres lliures, 1ers Espaigua (Marc Viladrich, Irina Campus, Roc Montaña i Dèlia Bajona)            1’28”44
Aleví Mixte: 4 x 25 metres lliures, 2ons Espaigua (Roc Font, Noelia Ruíz, Marc Campus i Júlia Bonvehí))        1’12”97
Infantil Mixte: 4 x 50 metres lliures, 2ons Espaigua (Andreu Sánchez, Mercè Cardona, Toni Vilar i Paula Ariza)        2’54”75
Juvenil Mixte: 4 x 50 metres lliures, 1ers Espaigua (Marc Ariza, Andrea Gonzalez, Arnau Rodríguez i Clàudia Lleonart)    2’28”65

 

Arxivat a:
Esports, natació, trobada
Participació