El Concurs Bíblic de Catalunya reparteix 32 premis a la diòcesi de Solsona

per Ramon Estany , Solsona, 28 de maig de 2017 a les 09:54 |
Aquesta informació es va publicar originalment el 28 de maig de 2017 i, per tant, la informació que hi apareix fa referència a la data especificada.

Foto de grup dels guanyadors Foto: Ramon Estany


La Sala Mn. Ferran de l'Escola Arrels Secundària de Solsona ha acollit aquest dissabte 27 de maig l'acte acadèmic de lliurament dels premis del 32è Concurs Bíblic de Catalunya organitzat per la Federació de Cristians de Catalunya i el Grup Avant. L'acte ha estat presidit per la Delegada d'Ensenyament del Bisbat de Solsona, Teresa Gené, i ha comptat amb la participació del rector de Solsona, Mn. Lluís Tollar, que ha ofert una petita reflexió mitjançant un audiovisual sobre el tema del concurs d'enguany que ha estat "Amb Déu tot és possible".

Gené, que ha felicitat als alumnes, pares, mestres i professors i escoles, ha destacat que a nivell de Catalunya han participat 57.445 alumnes, dels quals 3.290 han estat del bisbat de Solsona, recollint 32 premis, una xifra superior a la de l'any passat.
El lliurament dels premis ha anat a càrrec de Mn. Lluis Tollar, Montse Codina, titular d el'escola Arrels, i Lluís Pujol, coordinador de Pastoral.
 

Foto: Ramon Estany

Foto: Ramon Estany


Concurs Bàsic

PRIMERS PREMIS INDIVIDUALS

PRIMERA
ÀSTRID CANAL VILASECA, Escola ARRELS PRIMÀRIA. SOLSONA
SEGONA
CARLA SOLDADO LÓPEZ, Escola SANTA CREU. ANGLESOLA
TERCERA
JUDIT INGLÈS ESTEBAN, Escola VEDRUNA BERGA-SECUNDÀRIA. BERGA

 ACCÈSSIT PERSONAL
PRIMERA - 1er. premi
AINARA AGUILERA SEGON, Col·legi VEDRUNA MARE DE DÉU DEL CARME. CARDONA
PRIMERA - 2on. premi
MARIONA MOLNÈ FRANQUESA, Escola JACINT VERDAGUER. TÀRREGA
SEGONA - 1er. premi
SABRINA CRUZ RAMÍREZ, Col·legi SANT JOSEP VEDRUNA. TÀRREGA
SEGONA - 2on. premi
JANNA SELMA TUSET, Escola JAUME BALMES. CERVERA
TERCERA - 1er. premi
ANDRA TIMEEA TABACELIA, Institut LA SEGARRA. CERVERA
TERCERA - 2on.. premi
MAR CLOSA GARRIGA, Institut ALFONS COSTAFREDA. TÀRREGA

PREMI EDUCACIÓ ESPECIAL
KEVIN PRADOS, Col·legi VEDRUNA EL CARME. CARDONA
MARCEL SERRA SERRA, Col·legi ARRELS PRIMÀRIA. SOLSONA
KÈNIA MARCOS PUJOL, Col·legi ARRELS PRIMÀRIA. SOLSONA
MARTÍ SERRA CASANOVAS, Col·legi ARRELS PRIMÀRIA. SOLSONA
JORDI BONET, Escola JACINT VERDAGUER. TÀRREGA
ÈRICA NÚÑEZ, Escola JACINT VERDAGUER. TÀRREGA
PREMIS PER ESCOLES
PRIMER PREMI - 1er.
Escola DIOCESANA DE NAVÀS. NAVÀS
PRIMER PREMI - 2on.
Escola SANTA MARIA. AVIÀ
PRIMER PREMI - 3er.
Institut MIG-MON. SÚRIA
CATEQUESI
PREMI INDIVIDUAL

ÈRICA PELEGRINA GANGOLELLS, PARRÒQUIA MARE DE DÉU DE LA MERCÈ. SOLSONA
PREMIS PARROQUIES
PRIMER PREMI

Parròquia de SANT MARTÍ. AVIÀ

Concurs de Dibuix

PREMI 1ª CAT
MARIA TORRES BARCO, Escola MARE DE DÉU DEL PATROCINI. CARDONA
PREMI 2ª CAT
BERTA ROS ESQUIUS, Fedac Súria-SAGRAT COR DE JESÚS DOMINIQUES.SÚRIA
PREMI 3ª CAT
JUDIT ESTEVE PIJUAN, Institut ANTONI TORROJA. CERVERA
CATEQUESI
ANNA BARAUT PARERA, Parròquia de SANT MARTI. AVIÀ
ACCÈSSIT - 1ª CAT.
VINYET FONTELLAS JIMENEZ, Col·legi MARE DE DÉU DEL CARME - VEDRUNA.CARDONA
ACCÈSSIT - 2ª CAT.
LAURA MARIA SOLÉ MONTERO, Fundació Privada VEDRUNA EL CARME.MOLLERUSSSA
ACCÈSSIT - 3ª CAT.
ANASTASIYA GUSAK, Institut ALFONS COSTAFREDA. TÀRREGA
ACCÈSSIT - CATEQUESI
ESTEL FARRÉS SOLER, Parròquia de SANT MARTI.AVIÀ

Concurs Inicial

PREMI 1ª CAT
MARTINA REGUANT DELGADO, FEDAC SÚRIA-SAGRAT COR DE JESÚS. SÚRIA
PREMI 2ª CAT
AROA LLANES BARBETA, Escola L'ESTEL-ZER VENT SERÈ.CASTELLNOU DE SEANA
PREMI 3ª CAT
CÈLIA ROVIRA MORENO, Escola ARRELS PRIMÀRIA. SOLSONA
PREMI ESCOLA
Escola ARRELS PRIMÀRIA. SOLSONA
 

 

Participació