Ús de cookies
Nació Solsona utilitza cookies pròpies i de tercers per millorar l'experiència d'usuari, mostrar publicitat adaptada als vostres interessos i recollir dades amb l'objectiu d'analitzar l'audiència amb eines genèriques. Si continueu navegant pel web, entendrem que accepteu la nostra política de cookies. Accepto
Resultats Eleccions al Parlament 2012
2012
 
PartitsVots%Escons
CiU1.112.34130,6850
ERC-Cat Sí496.29213,6821
PSC523.33314,4320
P.P.471.19712,9919
ICV-EUiA358.8579,8913
C´s274.9257,589
CUP-Alternativa d´Esquerres126.2193,483
PxC60.1421,650
SI46.6081,280
Eb27.8740,760
PACMA20.7770,570
PIRATA.CAT17.9420,490
UPyD14.5520,40
FARTS.cat11.6750,320
VD5.9360,160
U.C.E.2.5020,060
PRE-IR8150,020
SiR33200
Escrutat100%
Escons totals135
Vots comptabilitzats:3.657.45069,56%
Abstencions:1.600.51030,44%
Vots nuls:32.2320,88%
Vots en blanc:52.8991,45%
2010
 
PartitsVots%Escons
CiU1.198.01038,4762
PSC-PSOE570.36118,3228
P.P.384.01912,3318
ICV-EUiA229.9857,3910
ERC/ESQUERRA218.046710
SI102.1973,284
C´s105.8273,43
PxC75.3212,420
RI.cat39.9221,280
Eb-CenB18.6280,60
EV-GVE15.4580,50
PACMA-ANIMALISTA13.8580,450
DES DE BAIX7.1690,230
CORI6.9820,220
PIRATA.CAT6.4890,210
UPyD5.2930,170
PDLPEA3.1980,10
PCPC2.9420,090
ALTERNATIVA DE GOVERN2.1870,070
PFiV2.0750,070
PUM+J1.9680,060
P.O.S.I.1.8340,060
FE de las JONS1.7810,060
PRE-IR1.5420,050
PCAS1.0530,030
UCE8780,030
PH8520,030
PDR.CAT8130,030
M.S.R.7780,020
GN7020,020
GLBTH/TSI4990,020
PxCat3120,010
CDS2160,010
BLOC.S.C.1870,010
PAR9700
SAIN8200
ALS5400
P.J.P.4700
DW4400
Escrutat100%
Escons totals135
Vots comptabilitzats:3.135.76459,95%
Abstencions:2.095.12240,05%
Vots nuls:21.7270,69%
Vots en blanc:92.3312,94%
Barcelona
PartitsVots%Escons
CiU762.62828,0526
PSC418.84715,414
P.P.361.58113,312
ERC-Cat Sí345.58612,7112
ICV-EUiA303.01311,1410
C´s229.7258,458
CUP-ALTERNATIVA D´ESQUERRES92.6213,43
PxC51.4491,890
SI32.1411,180
Eb22.4040,820
PACMA16.4020,60
PIRATA.CAT14.9800,550
UPyD12.1060,440
FARTS.cat9.1670,330
VD5.9360,210
U.C.E.1.9270,070
Escrutat100%
Escons totals85
Vots comptabilitzats:2.741.14869,89%
Abstencions:1.180.80430,11%
Vots nuls:22.6000,82%
Vots en blanc:38.0351,39%
Girona
PartitsVots%Escons
CiU147.82742,989
Esquerra-Cat Sí61.02017,743
PSC34.56710,052
P.P.32.9129,562
ICV-EUiA20.3175,91
CUP-Alternativa d´Esquerres14.5024,210
C´s12.3253,580
SI5.9861,740
PxC3.3780,980
Eb1.9570,560
PACMA1.5780,450
PIRATA.CAT1.1330,320
FARTS.cat7110,20
UPyD6960,20
PRE-IR5170,150
U.C.E.2010,050
Escrutat100%
Escons totals17
Vots comptabilitzats:346.70870,71%
Abstencions:143.63829,29%
Vots nuls:2.7660,8%
Vots en blanc:4.3151,24%
Lleida
PartitsVots%Escons
CiU88.63643,058
ERC-Cat Sí35.83317,43
PP23.26911,32
PSC21.46610,421
ICV-EUiA11.0795,381
C´s6.8773,340
CUP-Alternativa d´Esquerres6.2893,050
SI3.0191,460
Eb1.4080,680
PxC1.2210,590
PACMA7440,360
PIRATA.CAT6340,30
FARTS.cat4760,230
UPyD3900,180
PRE-IR2980,140
U.C.E.890,040
Escrutat100%
Escons totals15
Vots comptabilitzats:208.22869,28%
Abstencions:92.31230,72%
Vots nuls:2.3451,13%
Vots en blanc:4.1552%
Tarragona
PartitsVots%Escons
CiU113.25031,737
ERC-Cat Sí53.85315,093
P.P.53.43514,973
PSC48.45313,573
C´s25.9987,281
ICV-EUiA24.4486,851
CUP-Alternativa d´Esquerres12.8073,580
S.I.5.4621,530
PxC4.0941,140
Eb2.1050,580
PACMA2.0530,570
UPyD1.3600,380
FARTS.cat1.3210,370
PIRATA.CAT1.1950,330
SiR3320,090
U.C.E.2850,070
Escrutat100%
Escons totals18
Vots comptabilitzats:361.36666,29%
Abstencions:183.75633,71%
Vots nuls:4.5211,25%
Vots en blanc:6.3941,77%
Municipis Eleccions al Parlament 2012
Predicció Solsona
dijous
3°C  17°C
divendres
5°C  17°C
dissabte
-3°C  15°C
Entrevista a Nicola Roca, autora del cartell del Carnaval 2018

Entrevista a Nicola Roca, autora del cartell del Carnaval 2018

Nicola Roca és una jove solsonina estudiant de disseny de 21 anys que signa el cartell del carnaval de Solsona 2018

Grup Nació Digital
Des de maig de 1996
Editorial: SCG Aquitània SL
Tecnologia: Sobrevia.net
Llicència: CC BY-NC-ND
Amb la col·laboració de: