atletisme

El masculí sub20 de l'Avinent Manresa es queda a mig punt de ser campió de Catalunya de clubs

Els nois s'han proclamat subcampions per darrere del poderós Barça, i el femení ha obtingut el bronze

per Redacció , 9 de maig de 2021 a les 20:41 |
Equips femení i masculí sub20 de l'Avinent Manresa | CAM
Les dues formacions sub20 de l'Avinent Manresa han aconseguit medalla en el Campionat de Catalunya de Clubs que s'ha disputat aquest diumenge a l'estadi Joan Serrahima de Barcelona. 

El combinat masculí s'ha proclamat subcampió català a només mig punt del potent FC Barcelona, i l'equip femení ha pujat al tercer esglaó del podi.

Les classificacions finals del campionat han estat en categoria masculina FC Barcelona (110 punts), Avinent Manresa (109,5), L'Hospitalet Atletisme (93), CA Granollers (91), CA Igualada (87,5), AACatalunya (79), UA Terrassa (74), Cornellà At. (71), i en femenina FC Barcelona (125 punts), AACatalunya (98,5), Avinent Manresa (95,5), Lleida UA (91), CA Tarragona (78), Cornellà At. (76,5), CA Nou Barris (74), CA Igualada (72,5).

Prova a prova, equip masculí

- 100 m llisos Arnau Roig (1er amb 11"25)
- 200 m llisos Jan Díaz (1er amb 21"96)
- 400 m llisos Marc Mendoza (5è amb 52"04)
- 800 m llisos Oriol Vergés (4rt amb 2'01"75)
- 1500 m llisos Marc Fernàndez (3er amb 4'19"31)
- 3000 m llisos Miquel Cruz (5è amb 9'29"89)
- 3000 m obstacles Yassin L'Aziri (5è amb 10'56"91)
- 5000 m marxa Pol Guiral (6è amb 29'45"40)
- 110 m tanques Biel Salas (2on amb 14"67)
- 400 m tanques David Pérez (1er amb 56"29)
- Altura Biel Cirujeda (8è amb 1,70m)
- Perxa Martí Serra (3er amb 4,35m)
- Llargada Jan Díaz (3er amb 6,75m)
- Triple Joan Homs (2on amb 13,40m)
- Pes Pau Santanach (6è amb 11,60m)
- Disc Sergi Garcia (3er amb 34,03m)
- Javelina Adrià Garcia (8è amb 38,38m)
- Martell Adrián Sedano (1er amb 53,04m)
- 4x100m Pere Alonso- Biel Salas- Oriol Morell- Arnau Roig (2ons amb 44"15)
- 4x400m Adrià Garcia- Oriol Verges- Marc Mendoza- David Pérez (1ers amb 3'27"69)


Prova a prova, equip femení

- 100 m llisos Irene Flores (6a amb 13"30)
- 200 m llisos Xènia Pubill (6a amb 27"03)
- 400 m llisos Maria Salabert (2a amb 1'00"77)
- 800 m llisos Judit Prat (3a amb 2'27"29)
- 1500 m llisos Hikima Carreras (6a amb 5'44"70)
- 3000 m obstacles Bethelhem Manzano (2a amb 11'33"20)
- 5000 m marxa Núria Ballarín (4a amb 26'23"46)
- 100 m tanques Laia Olmedo (5a amb 15"46)
- 400 m tanques Aina Trapé (7a amb 1'15"45)
- Altura Martina Monsó (5a amb 1,45m)
- Perxa Nerea Pérez (1a amb 3,70m)
- Llargada Berta Eslava (1a amb 5,45m)
- Triple Celia Castilla (2a amb 11,11m)
- Pes Nadia Riera (5a amb 8,61m)
- Disc Aina Solé (3a amb 30,15m)
- Javelina Aina Solé (6a amb 18,38m)
- Martell Irene Mateo (4a amb 40,66m)
- 4x100m Laia Olmedo- Berta Eslava- Rut Tristany- Martina Monsó (5nes amb 51"62)
- 4x400m Xènia Pubill- Judit Prat- Glòria Amella- Maria Salabert (2nes amb 4'08"18)

 

Participació