Atletisme

Més de 150 atletes participen al 13è Memorial Enric Villaplana de marxa atlètica

El gallec Roberto Vieiro s'ha imposat a la categoria absoluta masculina, i la marxadora internacional Mireia Urrutia ha guanyat la femenina

per Redacció , 24 de novembre de 2019 a les 19:44 |
Roberto Vieiro durant la disputa del Memorial Enric Villaplana al passeig de Manresa | CAM
Aquesta informació es va publicar originalment el 24 de novembre de 2019 i, per tant, la informació que hi apareix fa referència a la data especificada.
El gallec Roberto Vieiro (CA Santiado) s'ha imposat aquest diumenge amb autoritat en la prova dels 5 quilòmetres marxa del 13è Memorial Enric Villaplana que s'ha disputat al passeig de Manresa, amb un temps de 22'44", per davant de Marc Guerrero (ISS L'Hospitalet), 2n amb 23'11", i Mario Viñas (AACatalunya), 3er amb 23'18".

En la categoria femenina, la marxadora internacional Mireia Urrutia (CA Canaletes) s'ha endut el triomf absolut amb un registre de 24'13", per davant de Iria Teijeiro (Hinaco Monzón), 2a amb 24'52", i Alexia Palomero (AACatalunya), 3a amb 26'26". La marxadora manresana Eva Muñoz (Avinent Manresa) ha estat 6a absoluta amb 27'36".


La prova manresana de marxa atlètica ha comptat amb la participació de més de 150 atletes.

Els podis en la resta de categories han estat:


Master masculí 5Km

Francesc Rodríguez (UGE Badalona) 23'53"
Guillem Pérez (Avinent Manresa) 26`00"
Pedro J. Aranda (CA Canyelles) 26'09"

Master femeni 5Km

Elena Pozo (Barcelona At.) 30'05"
Yolanda Rodríguez (Runners El Vendrell) 32'20"

Sub16 masculí 3Km

Carles Mestre (CA Canaletes) 14'02"
Albert Jiménez (Muntanyenc St Cugat) 14'06"
Lluc Serrat (UA Terrassa) 15'08"
5è Pol Guiral (Avinent Manresa) 17'14"

Sub16 femeni 3Km

Griselda Serret (Runners El Vendrell) 15'28"
Aina Urrutia (CA Canaletes) 15'54"
Paula Gómez (CA Montornés) 16'26"
4a Núria Ballarín (Avinent Manresa) 16'28"

Sub14 masculí 3Km

Rubén Teijeiro (Pratenc AA) 15'47"
Urien Fernández (Barcelona At) 17'18"
Oriol Massaneda (Avinent Manresa) 18'21"
5è Anas Rghif (Avinent Manresa) 20'39"

Sub 14 femení 3Km

Julia Suárez (CA Tarragona) 15'44"
Claudia Sánchez (AA Xafatolls) 16'06"
Lucía Morales (CA Gavá) 16'23"
14a Clàudia Costa (Avinent Manresa) 21'03"

Sub12 masculí 2Km

Biel Elvira (CA Viladecans) 11'37"
Adrián Carrasco (Runners El Vendrell) 12'06"
Pol Brio (CA Canaletes) 12'18"
4rt Èric Roncero (Avinent Manresa) 12'49"

Sub12 femení 2Km

Nuria Ferriz (AA Catalunya) 11'12"
Laia Calderon (CA Gavá) 11'31"
Amal Essaryati (UA Terrassa) 12'03"
10a Ona Dalmau (Avinent Manresa) 12'31"

Sub10 masculi 1Km

Martí Calatayud (Runners El Vendrell) 5'57"
Jaume Riera (CA Canaletes) 6'37"
Arnau Rovira (Avinent Manresa) 6'40"
4rt Èric Sorroche (Avinent Manresa) 6'40"

Sub10 femení 1Km

Jana Peralta (AA Catalunya) 5'58"
Gisela Andrés (CA Mollet) 6'31"
Iona Fernández (Dinami-k CA Vilanova) 6'37"
6a Martina Piña (Avinent Manresa) 7'44"

 

Participació