Mario Viñas i Mireia Urrutia guanyen el Memorial Enric Villaplana de marxa atlètica

per Redacció , 18 de novembre de 2018 a les 17:03 |
Sortida del Memorial Enric Villaplana | CAM
Aquesta informació es va publicar originalment el 18 de novembre de 2018 i, per tant, la informació que hi apareix fa referència a la data especificada.
Mario Viñas (AACatalunya) i Mireia Urrutia (CA Canaletes) han estat els guanyadors absoluts del 12è Memorial Enric Villaplana de marxa atlètica que s'ha disputat aquest diumenge en el circuit homologat del Passeig Pere III, sota l'organització de Club Atlètic Manresa. 

Èxit de convocatoria en aquesta edició, en la que s'han inscrit 183 atletes de 26 clubs catalans. 


Els podis de les curses disputades han estat:

Sub10 masculí


Nahuel Urcola (CA Gavá) 6'19"
Marti Calatayud (Runners El Vendrell) 6'59"
Didac Lopez (UA Barberà) 7'00"

Sub10 femení

Angela Sellart (AA Xafatolls Mollerusa) 6'18"
Berta Marquez (CA Igualada) 6'26"
Manal Kahia El Hakim (Avinent Manresa) 7'18"

Sub12 masculí

Biel Elvira (CA Viladecans) 11'57"
Adrian Carrascco (Runners El Vendrell) 12'59"
Alex Gonzalez (UA Barberà) 13'00"

Sub12 femení

Nuria Ferriz (AA Catalunya) 12'14"
Carla Perez (CA Gavá) 12'33"
Ona Dalmau (Avinent Manresa) 13'26"

Sub14 masculí

Ruben Teijeiro (Pratenc AA) 17'40"
Bosco Linares (ISS-L'Hospitalet) 18'12"
Urien Fernández (Barcelona At) 18'14"

Sub14 femení

Julia Suarez (CA Tarragona) 16'38"
Sara Miravitlles (UA Barberà) 17'16"
Claudia Sanchez (AA Xafatolls Mollerusa) 17'17"

Sub16 masculí

Ruben Liste (CA Viladecans) 15'14"
Albert Jimenez (Muntanyenc St Cugat) 15'37"
Carles Mestre (CA Canaletes) 15'46"

Sub16 femení

Griselda Serret (Runners El Vendrell) 15'59"
Erika Duro (CA Gavá) 16'27"
Jana Lloret (GEiE Gironí) 16'33"

Master masculí

Ruben Piñol (CA Igualada) 26'52"
Pedro José Aranda (CA Canyelles) 26'56"
Javier Garcia (CA Viladecans) 27'22"

Master femení

Olga Cabrera (CE Penedes) 26'39"
Sonia Guiance (Barcelona At) 27'22"
Eva Perez (CA Montornés) 27'32"

Absolut masculí

Mario Viñas (AA Catalunya)
José Manuel Gomez (FCBarcelona)
Marc Guerrero (ISS-L'Hospitalet)

Absolut femení

Mireia Urrutia (CA Canaletes)
Mariona Garcia (FCBarcelona)
Gemma Mora (ISS-L'Hospìtalet)

 

Participació