Ús de cookies
Nació La Flama utilitza cookies pròpies i de tercers per millorar l'experiència d'usuari, mostrar publicitat adaptada als vostres interessos i recollir dades amb l'objectiu d'analitzar l'audiència amb eines genèriques. Si continueu navegant pel web, entendrem que accepteu la nostra política de cookies. Accepto
Resultats Eleccions al Parlament 2012
2012
 
PartitsVots%Escons
CiU1.112.34130,6850
ERC-Cat Sí496.29213,6821
PSC523.33314,4320
P.P.471.19712,9919
ICV-EUiA358.8579,8913
C´s274.9257,589
CUP-Alternativa d´Esquerres126.2193,483
PxC60.1421,650
SI46.6081,280
Eb27.8740,760
PACMA20.7770,570
PIRATA.CAT17.9420,490
UPyD14.5520,40
FARTS.cat11.6750,320
VD5.9360,160
U.C.E.2.5020,060
PRE-IR8150,020
SiR33200
Escrutat100%
Escons totals135
Vots comptabilitzats:3.657.45069,56%
Abstencions:1.600.51030,44%
Vots nuls:32.2320,88%
Vots en blanc:52.8991,45%
2010
 
PartitsVots%Escons
CiU1.198.01038,4762
PSC-PSOE570.36118,3228
P.P.384.01912,3318
ICV-EUiA229.9857,3910
ERC/ESQUERRA218.046710
SI102.1973,284
C´s105.8273,43
PxC75.3212,420
RI.cat39.9221,280
Eb-CenB18.6280,60
EV-GVE15.4580,50
PACMA-ANIMALISTA13.8580,450
DES DE BAIX7.1690,230
CORI6.9820,220
PIRATA.CAT6.4890,210
UPyD5.2930,170
PDLPEA3.1980,10
PCPC2.9420,090
ALTERNATIVA DE GOVERN2.1870,070
PFiV2.0750,070
PUM+J1.9680,060
P.O.S.I.1.8340,060
FE de las JONS1.7810,060
PRE-IR1.5420,050
PCAS1.0530,030
UCE8780,030
PH8520,030
PDR.CAT8130,030
M.S.R.7780,020
GN7020,020
GLBTH/TSI4990,020
PxCat3120,010
CDS2160,010
BLOC.S.C.1870,010
PAR9700
SAIN8200
ALS5400
P.J.P.4700
DW4400
Escrutat100%
Escons totals135
Vots comptabilitzats:3.135.76459,95%
Abstencions:2.095.12240,05%
Vots nuls:21.7270,69%
Vots en blanc:92.3312,94%
Barcelona
PartitsVots%Escons
CiU762.62828,0526
PSC418.84715,414
P.P.361.58113,312
ERC-Cat Sí345.58612,7112
ICV-EUiA303.01311,1410
C´s229.7258,458
CUP-ALTERNATIVA D´ESQUERRES92.6213,43
PxC51.4491,890
SI32.1411,180
Eb22.4040,820
PACMA16.4020,60
PIRATA.CAT14.9800,550
UPyD12.1060,440
FARTS.cat9.1670,330
VD5.9360,210
U.C.E.1.9270,070
Escrutat100%
Escons totals85
Vots comptabilitzats:2.741.14869,89%
Abstencions:1.180.80430,11%
Vots nuls:22.6000,82%
Vots en blanc:38.0351,39%
Girona
PartitsVots%Escons
CiU147.82742,989
Esquerra-Cat Sí61.02017,743
PSC34.56710,052
P.P.32.9129,562
ICV-EUiA20.3175,91
CUP-Alternativa d´Esquerres14.5024,210
C´s12.3253,580
SI5.9861,740
PxC3.3780,980
Eb1.9570,560
PACMA1.5780,450
PIRATA.CAT1.1330,320
FARTS.cat7110,20
UPyD6960,20
PRE-IR5170,150
U.C.E.2010,050
Escrutat100%
Escons totals17
Vots comptabilitzats:346.70870,71%
Abstencions:143.63829,29%
Vots nuls:2.7660,8%
Vots en blanc:4.3151,24%
Lleida
PartitsVots%Escons
CiU88.63643,058
ERC-Cat Sí35.83317,43
PP23.26911,32
PSC21.46610,421
ICV-EUiA11.0795,381
C´s6.8773,340
CUP-Alternativa d´Esquerres6.2893,050
SI3.0191,460
Eb1.4080,680
PxC1.2210,590
PACMA7440,360
PIRATA.CAT6340,30
FARTS.cat4760,230
UPyD3900,180
PRE-IR2980,140
U.C.E.890,040
Escrutat100%
Escons totals15
Vots comptabilitzats:208.22869,28%
Abstencions:92.31230,72%
Vots nuls:2.3451,13%
Vots en blanc:4.1552%
Tarragona
PartitsVots%Escons
CiU113.25031,737
ERC-Cat Sí53.85315,093
P.P.53.43514,973
PSC48.45313,573
C´s25.9987,281
ICV-EUiA24.4486,851
CUP-Alternativa d´Esquerres12.8073,580
S.I.5.4621,530
PxC4.0941,140
Eb2.1050,580
PACMA2.0530,570
UPyD1.3600,380
FARTS.cat1.3210,370
PIRATA.CAT1.1950,330
SiR3320,090
U.C.E.2850,070
Escrutat100%
Escons totals18
Vots comptabilitzats:361.36666,29%
Abstencions:183.75633,71%
Vots nuls:4.5211,25%
Vots en blanc:6.3941,77%
Municipis Eleccions al Parlament 2012
#culturapopular

 


Visitar l'Agenda Cultural

#festamajor
BTT Isard Atac
Josep M. Montaner

BTT Isard Atac

Dissabte, 2 de setembre de 2017

Fly Running Series
Josep M. Montaner

Fly Running Series

Dissabte, 22 de juliol de 2017

La gent del Tour de França
Josep M. Montaner

La gent del Tour de França

Dissabte, 15 de juliol de 2017

Festival Cruïlla
José Manuel Gutiérrz

Festival Cruïlla

Diumenge, 9 de juliol de 2017

Sweet Aloha Costa Brava
Albert Alemany

Sweet Aloha Costa Brava

Diumenge, 18 de juny de 2017

Sónar 2017
José M. Gutiérrez

Sónar 2017

Dissabte, 17 de juny de 2017

Patum Completa
Carles Palacio

Patum Completa

Divendres, 16 de juny de 2017

VÍDEO L'espectacular «pilar a la veracreu» dels Castellers de Terrassa
El pilar a la vera creu dels Castellers de Terrassa./CdT

VÍDEO L'espectacular «pilar a la veracreu» dels Castellers de Terrassa

Els blauturquesa han fet una actuació "a l'antiga" en el marc de la Fira Modernista de la ciutat

Agustí Forné, nou presentador del «Quarts de Nou»
Agustí Forné conduïrà la vint-i-tresena temporada del Quarts de Nou/CCMA/ACN

Agustí Forné, nou presentador del «Quarts de Nou»

El periodista tarragoní, actual cronista casteller al 3/24 i al Telenotícies Cap de Setmana, s'estrena aquest dijous al capdavant del programa

Els Minyons de Terrassa fan la seva Festa Major de deu
Els Minyons de Terrassa han carregat el 3 de 10./Joaquim Albalate

Els Minyons de Terrassa fan la seva Festa Major de deu

Els malves carreguen el 3 de 10 més matiner de la història i descarreguen el 2 de 9 | La Colla Jove de Tarragona carreguen el 5 de 9 i els Castellers de Terrassa estrenen els castells de vuit

​La Colla Vella es queda a tocar del 3 de 10 amb folre i manilles més matiner de la història
4 de 8 amb el pilar descarregat per la Colla Vella dels Xiquets de Valls /ACN

​La Colla Vella es queda a tocar del 3 de 10 amb folre i manilles més matiner de la història

La calor i l'ensopegada dels rosats condicionen una diada de Sant Joan amb poc ritme

Els Minyons se sumen a la Vella i els Verds en la qüestió dels drets d'imatge
Les retransmissions castelleres, en perill./Castells en Xarxa

Els Minyons se sumen a la Vella i els Verds en la qüestió dels drets d'imatge

Les tres colles han demanat una reunió amb el president de la CCCC per tractar la polèmica

La CUP de Terrassa sorteja dos passis per veure els castells de Festa Major des del balcó de l'Ajuntament
Zurimendi i Sirvent, durant la roda de premsa sobre la Festa Major./Albert Prieto

La CUP de Terrassa sorteja dos passis per veure els castells de Festa Major des del balcó de l'Ajuntament

La regidora Maria Sirvent s'absentarà dels actes religiosos però participarà al Seguici d'Autoritats si no hi participa el bisbe | La CUP es mostra satisfeta amb algunes millores introduïdes però continua criticant alguns aspectes, com ara els concerts

Contratemps dels Minyons a dues setmanes de la seva Festa Major
3 de 9 amb folre dels Minyons de Terrassa a Cornellà./MT

Contratemps dels Minyons a dues setmanes de la seva Festa Major

Els malves descarreguen el 3 de 9 amb folre a Cornellà però no poden amb el 4 de 9 amb folre | Els Capgrossos de Mataró completen un castell de nou i els Castellers de Cornellà, el 5 de 7

Tots els castells del cap de setmana del 17 i el 18 de juny
Els Castellers de Vilafranca, a la Nit dels Xarel·los 2017./CdV

Tots els castells del cap de setmana del 17 i el 18 de juny

La Diada de la Nova Atenes de Terrassa es farà el dissabte 30 de setembre
El 3 de 10 amb folre i manilles dels Minyons a la Diada de la Nova Atenes del 2015./Minyons

La Diada de la Nova Atenes de Terrassa es farà el dissabte 30 de setembre

Els Minyons avancen la cita per evitar que coincideixi amb el referèndum d'independència de l'endemà

Minyons, Verds, Vella, Jove i Capgrossos, a la Diada del Mercadal
Representants de les sis colles castelleres i l'Ajuntament de Reus, aquest dijous./ACN

Minyons, Verds, Vella, Jove i Capgrossos, a la Diada del Mercadal

Les quatre colles de deu i els mataronins acompanyaran els Xiquets de Reus el proper 7 d'octubre

Agenda castellera del cap de setmana del 17 i 18 de juny
La Festa Major de Cornellà, amb els Minyons de Terrassa, és una de les diades més destacades del cap de setmana./MdT

Agenda castellera del cap de setmana del 17 i 18 de juny

Cap de setmana farcit de castells de vuit a Sabadell
3 de 8 dels Castellers de Sabadell, aquest dissabte./Joaquim Albalate

Cap de setmana farcit de castells de vuit a Sabadell

Els Castellers de Sabadell actuen a casa per partida doble, amb el 7 de 8 com a construcció més destacada | Els Castellers de Sant Cugat carreguen el pilar de 6 i els de Sant Pere i Sant Pau completen el 3 de 8 | Els Castellers de Terrassa ensopeguen amb el 3 de 7 per sota

Grup Nació Digital
Des de maig de 1996
Editorial: SCG Aquitània SL
Tecnologia: Sobrevia.net
Llicència: CC BY-NC-ND
Amb la col·laboració de: