Ús de cookies
Nació La Flama utilitza cookies pròpies i de tercers per millorar l'experiència d'usuari, mostrar publicitat adaptada als vostres interessos i recollir dades amb l'objectiu d'analitzar l'audiència amb eines genèriques. Si continueu navegant pel web, entendrem que accepteu la nostra política de cookies. Accepto
Resultats Eleccions Generals 2011
Total Estatal 2011
 
PartitsVots%Diputats
PP10.830.69344,62186
PSOE6.973.88028,73110
CiU1.014.2634,1716
IU-LV1.680.8106,9211
AMAIUR333.6281,377
UPyD1.140.2424,695
EAJ-PNV323.5171,335
ESQUERRA256.3931,053
BNG183.2790,752
CC-NC-PNC143.5500,592
COMPROMÍS-Q125.1500,511
FAC99.1730,41
GBAI42.4110,171
EQUO215.7760,880
PACMA101.5570,410
Eb97.7060,40
PA76.8520,310
PxC59.7810,240
P.R.C.43.9030,180
PUM+J27.0980,110
P.C.P.E.26.4360,10
PIRATA25.1800,10
ANTICAPITALISTAS24.4560,10
UCE16.1480,060
PH10.0470,040
ESPAÑA 20009.2560,030
RPS7.4460,030
SAIn6.6460,020
HARTOS.ORG3.8030,010
ANC3.1720,010
FE de las JONS2.9010,010
C.D.L.2.8390,010
PRAO2.4830,010
UxV2.4470,010
P-LIB2.07600
PCAL2.04700
PREPAL2.00700
POSI1.99300
D.N.1.85800
Caballas1.72500
C.XXI1.43600
UNIDAD DEL PUEBLO1.13000
PFyV1.09200
CEx1.07900
ANDECHA1.07600
CCD1.06400
ACIMA94800
+MAS+78800
U.C.I.T.78300
DeC77000
CYD71700
U.R.C.L.70200
P.R.D.E.67300
INTERNET60300
PRE-R41700
BASTA YA37400
PCAS34800
PDYC29700
LV-GV28900
H.D.19700
SXT16500
DNE000
Diputats elegibles:350
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:24.590.55771,69%
Abstencions:9.710.77528,31%
Vots nuls:317.8861,29%
Vots en blanc:333.0951,37%
Total Estatal 2008
 
PartitsVots%Diputats
P.S.O.E.11.289.33543,87169
P.P.10.278.01039,94154
CiU779.4253,0310
EAJ-PNV306.1281,196
ESQUERRA298.1391,163
I.U.969.9463,772
B.N.G.212.5430,832
CC-PNC174.6290,682
UPyD306.0791,191
NA-BAI62.3980,241
PACMA44.7950,170
LV-GV30.8400,120
BLOC-IDPV-EV-EE29.7600,120
PUM+J23.3180,090
P.C.P.E.20.0300,080
FE de las JONS14.0230,050
D.N.12.8360,050
PFyV9.8820,040
PH9.0560,040
E-20006.9060,030
SAIn3.8850,020
C.D.L.1.5030,010
PREPAL1.27800
ANC1.01700
UNIDAD DEL PUEBLO69900
U.R.C.L.42300
Diputats elegibles:350
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:25.900.43973,85%
Abstencions:9.172.74026,15%
Vots nuls:165.5760,64%
Vots en blanc:286.1821,11%
Catalunya 2011
 
PartitsVots%Diputats
CiU1.014.26329,3516
PSC-PSOE920.32326,6314
PP715.80220,7111
ICV-EUiA279.5998,093
ERC - RI.cat / ESQUERRA244.2457,063
PxC59.7811,730
Eb50.8541,470
UPyD39.5191,140
PACMA23.7310,680
PIRATA.CAT21.7710,630
ANTICAPITALISTES13.8290,40
UCE3.9150,110
PCPC1.5550,040
HARTOS.ORG1.0640,030
PRE-R4170,010
PUM+J3620,010
Diputats elegibles:47
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:3.510.36666,82%
Abstencions:1.742.76033,18%
Vots nuls:55.5081,58%
Vots en blanc:63.8281,85%
Catalunya 2008
 
PartitsVots%Diputats
PSC-PSOE1.689.91145,3925
CiU779.42520,9310
P.P.610.47316,48
ESQUERRA291.5327,833
ICV-EUiA183.3384,921
PACMA10.6860,290
UPyD6.2520,170
P.C.P.C.4.2250,110
PUM+J2.3390,060
Diputats elegibles:47
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:3.743.36070,3%
Abstencions:1.581.54929,7%
Vots nuls:19.9390,53%
Vots en blanc:57.2741,54%
Barcelona 2011
 
PartitsVots%Diputats
PSC-PSOE725.66927,7810
CiU709.22327,159
P.P.547.16620,957
ICV-EUiA236.9169,073
ERC-RI.cat169.2846,482
PxC52.9852,020
Eb40.0291,530
UPyD33.0131,260
PACMA18.5730,710
PIRATA.CAT17.3130,660
ANTICAPITALISTES11.3070,430
U.C.E.3.3550,120
Diputats elegibles:31
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:2.651.05167,66%
Abstencions:1.266.99232,34%
Vots nuls:39.5281,49%
Vots en blanc:46.6901,79%
Girona 2011
 
PartitsVots%Diputats
CiU119.97339,273
PSC-PSOE65.47121,431
P.P.49.50316,21
ERC-RI.cat32.83410,741
ICV-EUiA16.7205,470
Eb5.2091,70
PxC2.6290,860
PACMA2.1520,70
PIRATA.CAT1.8550,60
UPyD1.7870,580
ANTICAPITALISTES1.0970,350
PCPC4920,160
U.C.E.2040,060
Diputats elegibles:6
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:311.29863,62%
Abstencions:178.01836,38%
Vots nuls:5.8041,86%
Vots en blanc:5.5681,82%
Lleida 2011
 
PartitsVots%Diputats
CiU79.34641,352
PSC-PSOE38.97720,311
PP37.29919,441
ERC - RI.cat / ESQUERRA16.4668,580
ICV-EUiA7.4533,880
Eb2.5721,340
PxC1.0700,550
UPyD1.0640,550
PIRATA.CAT9080,470
PACMA8790,450
ANTICAPITALISTES5480,280
PUM+J3620,180
PCPC3520,180
UCE910,040
Diputats elegibles:4
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:195.49564,81%
Abstencions:106.14535,19%
Vots nuls:3.6421,86%
Vots en blanc:4.4662,33%
Tarragona 2011
 
PartitsVots%Diputats
CiU105.72130,552
PSC-PSOE90.20626,072
PP81.83423,652
ERC-RI.cat25.6617,410
ICV-EUiA18.5105,340
UPyD3.6551,050
PxC3.0970,890
Eb3.0440,870
PACMA2.1270,610
PIRATA.CAT1.6950,480
HARTOS.ORG1.0640,30
ANTICAPITALISTES8770,250
PCPC7110,20
PRE-R4170,120
UCE2650,070
Diputats elegibles:6
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:352.52264,79%
Abstencions:191.60535,21%
Vots nuls:6.5341,85%
Vots en blanc:7.1042,05%
Demarcacions Eleccions Generals 2011
Municipis Eleccions Generals 2011
#culturapopular

 


Visitar l'Agenda Cultural

#festamajor
BTT Isard Atac
Josep M. Montaner

BTT Isard Atac

Dissabte, 2 de setembre de 2017

Fly Running Series
Josep M. Montaner

Fly Running Series

Dissabte, 22 de juliol de 2017

La gent del Tour de França
Josep M. Montaner

La gent del Tour de França

Dissabte, 15 de juliol de 2017

Festival Cruïlla
José Manuel Gutiérrz

Festival Cruïlla

Diumenge, 9 de juliol de 2017

Sweet Aloha Costa Brava
Albert Alemany

Sweet Aloha Costa Brava

Diumenge, 18 de juny de 2017

Sónar 2017
José M. Gutiérrez

Sónar 2017

Dissabte, 17 de juny de 2017

Patum Completa
Carles Palacio

Patum Completa

Divendres, 16 de juny de 2017

VÍDEO L'espectacular «pilar a la veracreu» dels Castellers de Terrassa
El pilar a la vera creu dels Castellers de Terrassa./CdT

VÍDEO L'espectacular «pilar a la veracreu» dels Castellers de Terrassa

Els blauturquesa han fet una actuació "a l'antiga" en el marc de la Fira Modernista de la ciutat

Agustí Forné, nou presentador del «Quarts de Nou»
Agustí Forné conduïrà la vint-i-tresena temporada del Quarts de Nou/CCMA/ACN

Agustí Forné, nou presentador del «Quarts de Nou»

El periodista tarragoní, actual cronista casteller al 3/24 i al Telenotícies Cap de Setmana, s'estrena aquest dijous al capdavant del programa

Els Minyons de Terrassa fan la seva Festa Major de deu
Els Minyons de Terrassa han carregat el 3 de 10./Joaquim Albalate

Els Minyons de Terrassa fan la seva Festa Major de deu

Els malves carreguen el 3 de 10 més matiner de la història i descarreguen el 2 de 9 | La Colla Jove de Tarragona carreguen el 5 de 9 i els Castellers de Terrassa estrenen els castells de vuit

​La Colla Vella es queda a tocar del 3 de 10 amb folre i manilles més matiner de la història
4 de 8 amb el pilar descarregat per la Colla Vella dels Xiquets de Valls /ACN

​La Colla Vella es queda a tocar del 3 de 10 amb folre i manilles més matiner de la història

La calor i l'ensopegada dels rosats condicionen una diada de Sant Joan amb poc ritme

Els Minyons se sumen a la Vella i els Verds en la qüestió dels drets d'imatge
Les retransmissions castelleres, en perill./Castells en Xarxa

Els Minyons se sumen a la Vella i els Verds en la qüestió dels drets d'imatge

Les tres colles han demanat una reunió amb el president de la CCCC per tractar la polèmica

La CUP de Terrassa sorteja dos passis per veure els castells de Festa Major des del balcó de l'Ajuntament
Zurimendi i Sirvent, durant la roda de premsa sobre la Festa Major./Albert Prieto

La CUP de Terrassa sorteja dos passis per veure els castells de Festa Major des del balcó de l'Ajuntament

La regidora Maria Sirvent s'absentarà dels actes religiosos però participarà al Seguici d'Autoritats si no hi participa el bisbe | La CUP es mostra satisfeta amb algunes millores introduïdes però continua criticant alguns aspectes, com ara els concerts

Contratemps dels Minyons a dues setmanes de la seva Festa Major
3 de 9 amb folre dels Minyons de Terrassa a Cornellà./MT

Contratemps dels Minyons a dues setmanes de la seva Festa Major

Els malves descarreguen el 3 de 9 amb folre a Cornellà però no poden amb el 4 de 9 amb folre | Els Capgrossos de Mataró completen un castell de nou i els Castellers de Cornellà, el 5 de 7

Tots els castells del cap de setmana del 17 i el 18 de juny
Els Castellers de Vilafranca, a la Nit dels Xarel·los 2017./CdV

Tots els castells del cap de setmana del 17 i el 18 de juny

La Diada de la Nova Atenes de Terrassa es farà el dissabte 30 de setembre
El 3 de 10 amb folre i manilles dels Minyons a la Diada de la Nova Atenes del 2015./Minyons

La Diada de la Nova Atenes de Terrassa es farà el dissabte 30 de setembre

Els Minyons avancen la cita per evitar que coincideixi amb el referèndum d'independència de l'endemà

Minyons, Verds, Vella, Jove i Capgrossos, a la Diada del Mercadal
Representants de les sis colles castelleres i l'Ajuntament de Reus, aquest dijous./ACN

Minyons, Verds, Vella, Jove i Capgrossos, a la Diada del Mercadal

Les quatre colles de deu i els mataronins acompanyaran els Xiquets de Reus el proper 7 d'octubre

Agenda castellera del cap de setmana del 17 i 18 de juny
La Festa Major de Cornellà, amb els Minyons de Terrassa, és una de les diades més destacades del cap de setmana./MdT

Agenda castellera del cap de setmana del 17 i 18 de juny

Cap de setmana farcit de castells de vuit a Sabadell
3 de 8 dels Castellers de Sabadell, aquest dissabte./Joaquim Albalate

Cap de setmana farcit de castells de vuit a Sabadell

Els Castellers de Sabadell actuen a casa per partida doble, amb el 7 de 8 com a construcció més destacada | Els Castellers de Sant Cugat carreguen el pilar de 6 i els de Sant Pere i Sant Pau completen el 3 de 8 | Els Castellers de Terrassa ensopeguen amb el 3 de 7 per sota

Grup Nació Digital
Des de maig de 1996
Editorial: SCG Aquitània SL
Tecnologia: Sobrevia.net
Llicència: CC BY-NC-ND
Amb la col·laboració de: