26
d'abril
del
2019
Actualitzat
a les
9:56h
Després de la inauguració d'aquest dijous del Sismògraf 2019, el festival de dansa en moviment enfila avui la Jornada Professional, que tindrà lloc a l'Espai Pro de La Carbonera, de 10.00 h a 13.30 h, sota el títol “Com ens posem en dansa. Visibilització, mobilitat i presència".
Al debat hi participaran la directora de Cultura Digital del Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya, Marisol López; la curadora del Festival Sâlmon i coordinadora de la FID, Cristina Alonso; i el productor i també coordinador de la FID, Raül Perales.
En el transcurs de la jornada es podrà veure una mostra de l’espectacle en procés de creació Àer, de Laia Santanach, guanyadora de la tercera edició Premi Delfí Colomé (13.30 hores). Des de la modernitat, l'espectacle revisa la dansa tradicional popular del contrapàs.
Programació d'avui
A la tarda, aquests són els espectacles que ofereix el Sismògraf:
Servei de dessubicacions 24 h: Espectacle itinerant en bus.
Picnic on the moon:
Al debat hi participaran la directora de Cultura Digital del Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya, Marisol López; la curadora del Festival Sâlmon i coordinadora de la FID, Cristina Alonso; i el productor i també coordinador de la FID, Raül Perales.
En el transcurs de la jornada es podrà veure una mostra de l’espectacle en procés de creació Àer, de Laia Santanach, guanyadora de la tercera edició Premi Delfí Colomé (13.30 hores). Des de la modernitat, l'espectacle revisa la dansa tradicional popular del contrapàs.
Programació d'avui
A la tarda, aquests són els espectacles que ofereix el Sismògraf:
Servei de dessubicacions 24 h: Espectacle itinerant en bus.
Punt de sortida: Torre Malagrida. 16.30 h.
Clàudia Murall.
Picnic on the moon:
17.00 h i 18.00 h. Saló de descans del Teatre
Amb Alexa Moya i Júlia Godino/ The backyard
No sin mis huesos: (espectacle gratuït)
17.30 h. Plaça Major.
Iron skulls
Conseqüècies: (espectacle gratuït)
18.15 h. Passeig d'en Blay
Cia Moveo
Apilats:
19.00 h. Teatre Principal Olot
Amb: Tuixén Benet (Unitats de xoc II), Irene García/La Quebrá (Get no); Javier Guerrero (Lord M27); Daniel Fernández (The milk)
Un loup pour l'homme:
21.00 h. Plaça de Braus
Rare Birds
Erritu:
22.30 h. Cràter del volcà Montsacopa
Kukai Dantza
19.00 h. Teatre Principal Olot
Amb: Tuixén Benet (Unitats de xoc II), Irene García/La Quebrá (Get no); Javier Guerrero (Lord M27); Daniel Fernández (The milk)
Un loup pour l'homme:
21.00 h. Plaça de Braus
Rare Birds
Erritu:
22.30 h. Cràter del volcà Montsacopa
Kukai Dantza