Eleccions municipals 2019

ENQUESTA Qui penseu que guanyarà les eleccions a Ripoll?

Voteu l'enquesta de NacióRipollès

per Redacció, 8 de maig de 2019 a les 12:46 |
Ripoll tindrà sis candidatures a les eleccions municipals del 26 de maig: Junts per Ripoll, amb l’alcalde Jordi Munell al capdavant; ERC-AM, amb Encarna Mora com a candidata a l’alcaldia; Alternativa Ripoll-CUP-Amunt; PSC; Front Nacional de Catalunya i Som Catalans, que lidera Ester Gallego, que es va presentar a les passades municipals a Vic, sense massa èxit. Entre les propostes per a votar, destaca l’absència del PP.

Qui penseu que guanyarà les eleccions a Ripoll? Voteu l'enquesta:

 


CANDIDATURES A RIPOLL

JUNTS PER RIPOLL (JxCAT - JUNTS) 
1 JORDI MUNELL GARCIA
2 JORDI MARIA CREIXANS PONS
3 MARIA DOLORS VILALTA FOSSAS
4 MANUELA VEGA SEGURA
5 JOAQUIM COLOMER CULLELL
6 MONTSINA LLIMOS CASAPONSA
7 JOAN MARIA ROIG ALTÉS
8 JOSE ISERN TRUY
9 JUAN SANZ SANCHEZ
10 MARTA VERDAGUER PEREZ
11 ARIADNA SANCHEZ VILAMAÑA
12 NEUS RABIONET RABASSEDA
13 EUDALD GRIMA PUIG
14 RAMON RAIGON MARTINEZ

SOM CATALANS (SOM CATALANS) 
1 ESTER GALLEGO MORENO
2 LAIA ESCARRA CAUDET
3 JOAQUIM ROVIRA XAUBER
4 XAVIER FORNÉ I NAYACH
5 JORDI BORRAS ALBESA
6 PEDRO MENDEZ LLOBET
7 NATIVIDAD ESCUR MATEU
8 JAIME TORRENT CORTES
9 CARLA GRAGES GALLEGO
10 ANTONI SERRA FRAGAS
11 RAMONA ROVIRA SERRA
12 SEGI GARRIGA REDONDO
13 MARCOS BOSCH ESCORCIA
14 ANA FUSET COLL
15 NARCÍS OLIVERES COROMINA
16 HUGO FERRER BREDA
17 MARIA DOLORES MOYA ESCUR

ALTERNATIVA PER RIPOLL - CUP - AMUNT (AxR-CUP-Amunt) 
1 AITOR CARMONA PÉREZ (CUP)
2 REBECA GALAVIS FRAGOSO
3 MARIA ANTONIA MEDEL PUNZANO
4 DANIEL VILASECA I LAZARO (CUP)
5 MARIA SANCHEZ ERENA
6 BERTA VIDAL NAVARRETE
7 CARLES DIAZ CALLEJO
8 JOSE CABALLERO COLOMER
9 ELISABET JORDÀ I SABATÉS (CUP)
10 ALEIX AUGUSTO CARRETERO EZQUERRA
11 MAJDA ZERRI AHAYK
12 ROGER JORDÀ I SABATÉS (CUP)
13 FERRAN LLAGOSTERA BRUGAROLA
14 ELISENDA SALOMÓ CASALS
15 ADRIÀ PLANAS CARBONELL
16 MARIA ALBA MARTÍNEZ RUBIO
17 SANTI LLAGOSTERA I GÜELL (CUP)
Suplents:
S1 LLORENÇ VIÑAS CASTRO
S2 MARIA TERESA DESCAMPS FONTS

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA - ACORD MUNICIPAL (ERC - AM) 
1 ENCARNA (NANI) MORA I LÓPEZ
2 ROGER BOSCH I CAPDEVILA
3 CHANTAL PÉREZ I CAPDEVILA
4 LLUÍS ORRIOLS I FÀBREGAS
5 ROSER CAPEDEVILA I CABALLERO
6 EUDALD CASAS I VAQUÉ
7 CARME SERRANO I FERNÁNDEZ
8 QUICO TERRADELLES I PALAU
9 SANDRA BERNAL I VIÑETA
10 SANTI SUCORRA I FOSSAS
11 FADUA HAMDA I ADDARAA
12 ÀLEX FRANCO I VALVERDE
13 SANDRA MONTMANY I FONTANET
EUDALD PUJOL I ARENAS
15 ARIADNA FUSTER I ARIMANY
16 MIQUEL CASAS I VAQUÉ
17 TERESA JORDÀ I ROURA
Suplents:
S1 RAMON PRAT I GODAYOL
S2 CRISTINA CARRIQUE I MERCÉ
S3 XEVI ESCRIBÀ I SOLÀ
S4 SUSANNA ESCRIU I VILALTA
S5 AITOR FORTUÑO I RIBAS
S6 TERESA ESPELT I VILLEGAS
S7 RAMON ORRIOLS I CASAS
S8 MAR FERNÁNDEZ I CASASECA
S9 ROGER SALA I OJEDA
S10 SUSANNA MORA I FARRÉS

PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA-CANDIDATURA DE PROGRÉS (PSC-CP) 
1 ANA BELÉN AVILÉS RAMOS
2 JOAQUIM MERINO TARRUELLA
3 ENRIC PEREZ CASAS
4 LLUÏSA RUIZ ORTEGA
5 LAURA GÓMEZ FARRÉS
6 JORDI CARPINTERO MERINO
7 RODRIGO TRINIDAD MORÁN (INDEPENDENT)
8 DOMINGO GÓMEZ MULERO
9 SUSANA DALMAU BUENO
10 REMEI HURTADO VENTURA
11 MONTSE TORRENTE MARTINEZ
12 RUBEN CEDILLO PESTAÑA
13 LAURA LLANOS RUIZ
14 MARGARITA ROQUÉ AULINAS
15 JULIAN PANIAGUA RUBIO
16 EUDALD FAJULA VILAMITJANA
17 JOSEFINA DEL POZO ALVAREZ (INDEPENDENT)
Suplents:
S1 JAUME CAMPS BOVE

FRONT NACIONAL DE CATALUNYA (F.N.C.) 
1 SÍLVIA ORRIOLS SERRA
2 JOSEFINA GUIX SALA
3 ENRIC CABANA CANAL
4 GUILLERMO BARRANQUERAS ARAGÓN
5 MARIA DEL CARME SANDE ORTIZ
6 DAVID SUBIRANA CAMPÀS
7 DAVID SUAREZ ARNAU
8 JOAN AIATS MOLIST
9 IRINA ORRIOLS SERRA
10 MARIA CARMEN SADURNI SOY
11 MARIA DOLORES ORRIOLS ARMENGOU
12 ELISABET CAMPAS BLASI
13 JORDI FONT NAVARRO
14 LAIA TORRENT HERNÀNDEZ
15 JAUME FONT CARDIEL
16 EMMA VALENTÍ CLERCH
17 ANTONI BABIA PRIVAT
18 MARTA ABAD GENER



Podeu consultar totes les llistes provisionals de la comarca aquí:
 

Junta Electoral de Girona by naciodigital on Scribd

 

Participació