Ús de cookies
Nació Solsona utilitza cookies pròpies i de tercers per millorar l'experiència d'usuari, mostrar publicitat adaptada als vostres interessos i recollir dades amb l'objectiu d'analitzar l'audiència amb eines genèriques. Si continueu navegant pel web, entendrem que accepteu la nostra política de cookies. Accepto
Resultats Eleccions al Parlament 2010
2010
 
PartitsVots%Escons
CiU1.198.01038,4762
PSC-PSOE570.36118,3228
P.P.384.01912,3318
ICV-EUiA229.9857,3910
ERC/ESQUERRA218.046710
SI102.1973,284
C´s105.8273,43
PxC75.3212,420
RI.cat39.9221,280
Eb-CenB18.6280,60
EV-GVE15.4580,50
PACMA-ANIMALISTA13.8580,450
DES DE BAIX7.1690,230
CORI6.9820,220
PIRATA.CAT6.4890,210
UPyD5.2930,170
PDLPEA3.1980,10
PCPC2.9420,090
ALTERNATIVA DE GOVERN2.1870,070
PFiV2.0750,070
PUM+J1.9680,060
P.O.S.I.1.8340,060
FE de las JONS1.7810,060
PRE-IR1.5420,050
PCAS1.0530,030
UCE8780,030
PH8520,030
PDR.CAT8130,030
M.S.R.7780,020
GN7020,020
GLBTH/TSI4990,020
PxCat3120,010
CDS2160,010
BLOC.S.C.1870,010
PAR9700
SAIN8200
ALS5400
P.J.P.4700
DW4400
Escrutat100%
Escons totals135
Vots comptabilitzats:3.135.76459,95%
Abstencions:2.095.12240,05%
Vots nuls:21.7270,69%
Vots en blanc:92.3312,94%
2006
 
PartitsVots%Escons
CiU928.51131,5248
PSC-CpC789.76726,8137
ERC414.06714,0621
PP313.47910,6414
ICV-EUiA281.4749,5612
C's89.5673,043
EV-EVC17.3880,590
PACMA13.1580,450
Ei-ADD6.8780,230
RC5.8470,20
POSI5.4310,180
P.C.P.C.4.0880,140
EV-AV3.1280,110
PFiV2.5380,090
AES-DN2.5290,090
PH2.4660,080
MSR1.0230,030
PAZUL1.0190,030
PUM+J8510,030
Decideix.cat6500,020
PCPC-N.SOM6320,020
CenB6200,020
IR-PRE5670,020
Escrutat100 %
Escons totals135
Vots contabilitzats:2.982.10856,04 %
Abstencions:2.339.16643,96 %
Vots nuls:13.5740,46 %
Vots en blanc:60.2442,02 %
Barcelona
PartitsVots%Escons
CiU858.18836,8535
PSC445.44819,1218
P.P.298.85612,8312
ICV-EUiA192.8368,288
Esquerra148.0616,366
C´s89.7303,853
SI72.0903,13
PxC57.5692,470
RI.cat23.29910
Eb-CenB14.1600,610
EV-GVE11.8350,510
PACMA-ANIMALISTA11.2830,480
DES DE BAIX5.6000,240
PIRATA.CAT4.9970,210
UPyD4.5370,190
CORI4.4250,190
PDLPEA2.3860,10
ALTERNATIVA DE GOVERN2.1870,090
PCPC2.1420,090
PUM+J1.6540,070
PFiV1.5280,070
P.O.S.I.1.3230,060
FE de las JONS1.2660,050
PRE-IR1.0740,050
PCAS1.0530,050
PH8030,030
GN7020,030
U.C.E.7020,030
M.S.R.4780,020
Escrutat100%
Escons totals85
Vots comptabilitzats:2.343.43260,06%
Abstencions:1.558.68039,94%
Vots nuls:14.2830,61%
Vots en blanc:68.9372,94%
Girona
PartitsVots%Escons
CiU131.69045,169
PSC-PSOE41.49814,233
Esquerra26.8289,22
P.P.25.0508,591
ICV-EUiA14.0574,821
SI13.8454,751
RI.cat9.5603,280
PxC6.4452,210
C´s4.9261,690
Eb-CenB2.1390,730
EV-GVE1.5080,520
PACMA-Animalista1.1110,380
PDR.CAT8130,280
DES DE BAIX7120,240
PIRATA.CAT5720,20
GLBTH/TSI3120,110
PCPC2760,090
CORI2760,090
PDLPEA2690,090
P.O.S.I.2280,080
UPyD2220,080
PFiV2150,070
PRE-IR2090,070
M.S.R.1870,060
FE de las JONS1740,060
U.C.E.460,020
Escrutat100%
Escons totals17
Vots comptabilitzats:294.37660,49%
Abstencions:192.27839,51%
Vots nuls:2.7490,93%
Vots en blanc:8.4592,87%
Lleida
PartitsVots%Escons
CiU86.52546,939
PSC-PSOE27.24214,783
P.P.18.86310,232
ESQUERRA16.8779,151
ICV-EUiA7.3844,010
SI5.7163,10
RI.cat4.1902,270
PxC3.2911,790
C´s2.7441,490
Eb-CenB1.0650,580
EV-GVE6370,350
DES DE BAIX4890,270
PACMA-Animalista4670,250
PIRATA.CAT3490,190
PxCat3120,170
CORI2490,140
PCPC2470,130
PDLPEA2130,120
BLOC.S.C.1870,10
PFiV1130,060
PUM+J1130,060
PAR970,050
FE de las JONS880,050
UPyD880,050
CDS570,030
PH490,030
P.J.P.470,030
M.S.R.470,030
UCE460,020
Escrutat100%
Escons totals15
Vots comptabilitzats:186.01261,75%
Abstencions:115.20038,25%
Vots nuls:1.6610,89%
Vots en blanc:6.5593,53%
Tarragona
PartitsVots%Escons
CiU121.60739,379
PSC-PSOE56.17318,184
P.P.41.25013,353
ERC/ESQUERRA26.2808,511
ICV-EUiA15.7085,081
S.I.10.5463,410
C´s8.4272,730
PxC8.0162,590
RI.cat2.8730,930
CORI2.0320,660
EV-GVE1.4780,480
Eb-CenB1.2640,410
PACMA-ANIMALISTA9970,320
PIRATA.CAT5710,180
UPyD4460,140
DES DE BAIX3680,120
PDLPEA3300,110
P.O.S.I.2830,090
PCPC2770,090
PRE-IR2590,080
FE de las JONS2530,080
PFiV2190,070
PUM+J2010,070
GLBTH/TSI1870,060
CDS1590,050
U.C.E.840,030
SAIN820,030
M.S.R.660,020
ALS540,020
DW440,010
Escrutat100%
Escons totals18
Vots comptabilitzats:311.94457,67%
Abstencions:228.96442,33%
Vots nuls:3.0340,97%
Vots en blanc:8.3762,69%
Municipis Eleccions al Parlament 2010
Predicció Solsona
dimarts
10°C  21°C
dimecres
8°C  18°C
dijous
7°C  16°C
Jordi Cuixart: «La garantia del dret a l'autodeterminació passa per una vaga que aturi el país»
Jordi Cuixart, president d'Òmnium/Adrià Costa

Jordi Cuixart: «La garantia del dret a l'autodeterminació passa per una vaga que aturi el país»

El president d'Òmnium fa una crida a preservar "els drets bàsics" de la ciutadania amb una aturada que "enviï un missatge clar a la Unió Europea" | "Estem convençuts que tots els sindicats faran tot allò que sigui possible perquè aquesta vaga es produeixi i tingui un resultat històric", afirma Cuixart

Grup Nació Digital
Des de maig de 1996
Editorial: SCG Aquitània SL
Tecnologia: Sobrevia.net
Llicència: CC BY-NC-ND
Amb la col·laboració de: