Ús de cookies
Nació Solsona utilitza cookies pròpies i de tercers per millorar l'experiència d'usuari, mostrar publicitat adaptada als vostres interessos i recollir dades amb l'objectiu d'analitzar l'audiència amb eines genèriques. Si continueu navegant pel web, entendrem que accepteu la nostra política de cookies. Accepto
Resultats Eleccions Generals 2011
Girona 2011
 
PartitsVots%Diputats
CiU119.97339,273
PSC-PSOE65.47121,431
P.P.49.50316,21
ERC-RI.cat32.83410,741
ICV-EUiA16.7205,470
Eb5.2091,70
PxC2.6290,860
PACMA2.1520,70
PIRATA.CAT1.8550,60
UPyD1.7870,580
ANTICAPITALISTES1.0970,350
PCPC4920,160
U.C.E.2040,060
Diputats elegibles:6
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:311.29863,62%
Abstencions:178.01836,38%
Vots nuls:5.8041,86%
Vots en blanc:5.5681,82%
Girona 2008
 
PartitsVots%Diputats
PSC-PSOE131.99439,533
CiU90.83627,212
ESQUERRA44.03013,191
P.P.40.72212,20
ICV-EUiA10.7273,210
P.A.C.M.A.9370,280
UPyD3760,110
Diputats elegibles:6
Escrutat100%
Vots comptabilitzats:336.61768,76%
Abstencions:152.95531,24%
Vots nuls:2.7360,81%
Vots en blanc:5.7141,71%
Municipis Eleccions Generals 2011
Predicció Solsona
dimarts
7°C  21°C
dimecres
8°C  23°C
dijous
8°C  23°C
Jordi Cuixart: «La garantia del dret a l'autodeterminació passa per una vaga que aturi el país»
Jordi Cuixart, president d'Òmnium/Adrià Costa

Jordi Cuixart: «La garantia del dret a l'autodeterminació passa per una vaga que aturi el país»

El president d'Òmnium fa una crida a preservar "els drets bàsics" de la ciutadania amb una aturada que "enviï un missatge clar a la Unió Europea" | "Estem convençuts que tots els sindicats faran tot allò que sigui possible perquè aquesta vaga es produeixi i tingui un resultat històric", afirma Cuixart

Grup Nació Digital
Des de maig de 1996
Editorial: SCG Aquitània SL
Tecnologia: Sobrevia.net
Llicència: CC BY-NC-ND
Amb la col·laboració de: